[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

همچنان درخانه بمانید، روزنامه شیراز نوین

دکتر همتی:  بهبودی ۳۱۸۸ نفر کرونایی تاکنون؛ قطع زنجیره کرونا ادامه داشته‌باشد 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۵۰ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد. به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت دانشگاه گفت: از ۹۱۴ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص کووید۱۹ استان، ۵۰ نمونه مثبت اعلام شد که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به سه هزار و ۷۰۲ نفر رسیده است.
معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از ابنلا به کروناویروس در استان گزارش نشده است، افزود: از شیوع ویروس کرونا تا کنون در استان، ۸۷ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست داده‌اند.
دکتر همتی اظهار کرد: تاکنون سه هزار و ۱۸۸ نفر از مبتلایان بستری شده و یا در بیمارستان و ایزوله خانگی، سلامتی خود را به دست آورده و بهبود یافتند.
معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: با توجه به آمار کشوری برای محاسبه بهبودی همه موارد اعم از افرادی ترخیصی از بیمارستان و ایزوله خانگی، ز برای همگامی ‌با آمار کشوری، آمار استان نیز به صورت مجموع بهبودیافتگان اعلام می‌شود.
او در ادامه آمار موارد ابتلا به کروناویروس از شیوع تا کنون در استان را سه هزار و ۷۰۲ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد هزار و ۷۵۷ مورد به شیراز؛ آباده ۱۲۴ مورد؛ مرودشت ۱۲۱ مورد؛ اقلید و استهبان هر کدام ۸۴ مورد؛ خرم بید ۸۰ مورد؛ رستم ۶۸ مورد؛ کازرون و فیروزآباد هر کدام ۵۳ مورد؛ کوه چنار ۴۷ مورد؛ کوار و سپیدان هر کدام ۴۲ مورد؛ داراب ۴۱ مورد؛ پاسارگاد ۴۰ مورد؛ ممسنی ۳۸ مورد؛ زرقان و لامرد هر کدام ۳۲ مورد؛ ارسنجان ۳۰ مورد؛ سروستان و بوانات هر کدام ۲۵ مورد؛ نی‌ریز ۲۴ مورد؛ مهر ۲۱ مورد؛ زرین‌دشت ۱۶ مورد؛ قیروکارزین ۱۸ مورد؛ بیضا ۱۲ مورد؛ سرچهان ۱۰ مورد؛ فراشبند ۹ مورد؛ خرامه ۸مورد و بختگان ۷ مورد را شامل می‌شود.
دکتر همتی از مردم خواست تا برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ و قطع زنجیره‌های انتقال این بیماری، با در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی، استفاده از ماسک و فاصله مناسب در روابط اجتماعی، از ابتلا به بیماری کووید۱۹ پیشگیری کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی