[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

طرح تبدیل باغ ملی به باغ موزه موسیقی ایرانی بررسی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای اسلامی‌شهر شیراز گفت: طرح پیشنهادی تبدیل باغ ملی به باغ موزه موسیقی ایرانی بررسی می‌شود.
به گزارش روابط عمومی‌و امور بین‌الملل شورای اسلامی‌شهر شیراز، «سولماز دهقانی» با اشاره به یکصد و سومین جلسه این کمیسیون که به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: طرح تبدیل باغ ملی به باغ موزه موسیقی ایرانی با هدف ایجاد قطب هنرهای موسیقی ایران در مقیاس ملی و ایجاد فضاهای جمعی با محوریت هنر موسیقی و موزه مشاهیر موسیقی توسط شرکت مشاور پیشنهاد شده است.
وی تصریح کرد: این طرح گام ارزشمندی در راستای تأمین فعال امنیت فضا، خارج کردن باغ ملی از شکل یک فضای بی‌دفاع شهری و تقویت منظر فرهنگی در قطب گردشگری شهر شیراز خواهد بود. او احیای باغ ملی را از آن جهت دارای اهمیت دانست که با ترکیب عناصر جاندار طبیعی و عناصر انسان ساخت جلوه زیبایی به این منطقه بخشیده و نشاط، سرزندگی و امنیت را در این باغ به ارمغان می‌آورد.
رئیس کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای شهر شیراز با تأکید بر اینکه طرح بازآفرینی باغ ملی براساس رویکرد احیای منظر تاریخی، اجتماعی و فرهنگی محور حافظ و ایجاد فضاهای جدید شامل سالن تئاتر، موسیقی و فضای اداری برنامه‌ریزی شده است، بیان داشت: فضاهای جدید با تأکید بر حفظ درختان کهنسال و ارزشمند باغ ملی و تأثیر از مایه‌های موسیقی ایرانی در ساماندهی فضاهای کلان دیده شده است. گفتنی است در جلسه غیرحضوری کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای شهر شیراز، مقرر شد طرح فوق تا دهم اردیبهشت ماه در کمیته طرح‌ها و لوایح تأیید و جهت تصویب به شورا ارسال شود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی