[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

هافبک فجر سپاسی: تیم‌های پولدار رشد می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

 ایرنا-‌ هافبک تیم فوتبال فجر شهیدسپاسی شیراز اعلام کرد: تعطیلی مسابقات در شرایطی که وضعیت بیماری کرونا مشخص نیست به نفع بازیکنان و تماشاگران است.
میلاد احمدی بیان داشت: اگر قرار است  مسابقات فوتبال لیگ بدون تماشاگر برگزار شود همان بهتر که انجام نشود زیرا بازی بدون تماشاگر به ویژه برای تیم‌های پُر طرفدار معنی ندارد و دلخوشی ما به آنهاست که به ورزشگاه بیایند.
وی اضافه کرد: در این شرایط حساس سلامت مردم بیشتر از انجام بازی اهمیت دارد از این رو مسابقات برگزار نشود به نفع همه است زیرا با وجود ویروس کرونا که اکثر کشورها با آن در گیر هستند اگر بخواهیم بازی کنیم باید با دلشوره وارد میدان شویم و آنگاه از کیفیت مسابقات کم می‌شود.
احمدی با بیان اینکه مدت ۲۰ روز است که تمرینات هوازی خود را در کوه‌ها آن هم به صورت انفرادی و با احتیاط، آغاز کرده افزود: برای ورزش‌های تیمی‌تمرینات گروهی مهم است که فعلاً میسر نیست و اگر هم قرار شد بازی‌ها برگزار شود باید حدود یک ماه تمرینات گروهی را دنبال کنیم تا هم بدن‌ها آماده شود و هم هماهنگی تیمی‌به وجود بیاید.
وی که ۲۶ سال سن دارد و اهل شهرستان قزوین است ادامه داد: اگر بخواهند بعد از کرونا بازی‌ها را به صورت فشرده برگزار کنند این امر موجب می‌شود بازیکنان زیادی مصدوم شوند که به نفع هیچ تیمی‌نیست و شاید هم اینگونه بازی کردن ضرری کمتر از کرونا نداشته‌باشد.
منبع درآمدی به جز فوتبال نداریم
وی با اظهار اینکه ما بجز فوتبال  منبع در آمدی دیگری نداریم، اظهار داشت: اگرسازمان لیگ بخواهد بازی‌ها را تعطیل کند بهتر است باشگاه‌ها با توجه به اینکه هشت بازی باقی مانده، تنها ۱۰ در صد قرارداد بازیکنان را کم کنند تا آنها  هم که شغلی ندارند در این برهه حساس ضرر نکنند.
بازیکن تیم فجر اضافه کرد: حدود ۴۰ در صد از قراردادمان پرداخت شده است و با اینکه اکثر بازیکنان تیم فجر سرباز هستند اما هفت بازیکن آزادی که در این تیم بازی می‌کنند با وجود اینکه هشت بازی بیشتر باقی نمانده باید حداقل ۷۰در صد از قرارداد آنها پرداخت شده باشد.
 شانس صعود داریم
احمدی با اشاره به اینکه تیم فجر هنوز شانس صعود دارد افزود: هفته‌های پایانی به ویژه در مسابقات لیگ دسته اول بسیار تعیین کننده است و با وجود اینکه فاصله هشت تیم در بالای جدول به هم نزدیک است بنابراین تیم فجر هم شانس دارد و ناامید نیستیم.
وی گفت: تیم فجر در لیگ این فصل خیلی خوب شروع کرد و خود را تیمی‌مدعی نشان داد زیرا خوب برنامه‌ریزی شد و تا پایان نیم فصل هم با تفاضل گل نسبت به تیم اول جدول، دوم شد که این امر بیانگر این بود که خوب کار کردیم.
تیم باید در نیم فصل تقویت می‌شد
او ادامه داد: تیمی‌که قرار است به لیگ برتر صعود کند حتماً باید در نیم فصل تقویت می‌شد اما کمبود منابع مالی موجب شد که نتوانیم این امر مهم را انجام دهیم  و در دور برگشت هم فشار روی بازیکنان زیاد بود برای همین چند مصدوم و محروم روی دست تیم گذاشت و تیمی‌هم که تقویت نشده باشد نمی‌تواند تا پایان مسابقات همچنان مدعی باقی بماند.
احمدی گفت: مسئولان استان  کمک کردند اما انتظار حمایت بیشتری داشتیم چرا که تیم فجر تقریباً به صورت خصوصی اداره می‌شود و  نیازبود با وجود اینکه شیراز هفت سال در لیگ برتر تیم ندارد در نیم فصل بهتر حمایت می‌شدیم با این وجود هم از آنهایی که کمک کردند به ویژه تماشاگران سپاسگزاریم.
وی بیان کرد: بازیکنان ما در همه مسابقات با تمام وجود بازی کردند و اکثراً بازی‌های ما جذاب بود برای همین هم هر هفته به تعداد تماشاگران افزود شد اما شرمنده آنها هستیم، اگر  به مانند تیم‌های آلومینیوم اراک، مس رفسنجان و مس کرمان که تیمشان را در دور برگشت با گرفتن چند بازیکن خوب  تقویت کردند ما هم این‌کار را می‌کردیم هم اینک در جدول وضعیت بهتری داشتیم.
احمدی گفت: تماشاگران تنها دلخوشی فوتبال هستندو باید از تیم‌های ریشه‌داری همچون فجر، ملوان انزلی و سپیدرود رشت که تماشاگران زیادی دارند بیشتر حمایت شود و حیف است که فارس حداقل یک تیم در لیگ برتر نداشته باشد در حالی که زیرساخت‌های خوبی در شیراز فراهم است.
تیم‌های پولدار رشد می‌کنند
بازیکن تیم فوتبال فجر با بیان اینکه تیم‌هایی که پولدار هستند خوب رشد می‌کنند، افزود: این شرایط برای تیم‌های ریشه دار فراهم  نیست  و برای همین است که شاهد سقوط  تیم‌های ریشه‌داری  همچون راه آهن تهران، پاس تهران ، سپید رود ، ملوان انزلی، برق شیراز و بسیاری دیگر از تیم بودیم.
شادی تماشاگران بهترین خاطره است
وی گفت: برای هر بازیکنی شادی تماشاگران پس از هر پیروزی بهترین خاطره است زیرا این شادی هم در بین خانواده بازیکنان به وجود می‌آید و هم مردم خوشحال می‌شود و چه خاطره‌ای‌بهتر از خوشحالی مردم است؟
احمدی اظهار داشت: در وجود تیم‌های شیرازی اصلاً ضد فوتبال نیست و گذشته‌های فوتبال این شهر هم بیانگر این امر است و ما نیز بر خلاف بسیاری از تیم‌ها که فوتبالشان روی هواست، تیم فجر فوتبال جذابی را روی زمین پیاده می‌کند.
هافبک تیم فجر اضافه کرد:  شاهد بودم که تیم‌های پایه این باشگاه هم تمرینات خود را بیشتر بر اساس کارهای اصولی و روی زمین دنبال می‌کنند برای همین است که شیرازی‌ها فوتبالشان کلاسیک است و دوست دارند تماشاگران لذت ببرند.
وی گفت: پست اصلی من در فوتبال‌هافبک پشت مهاجم است اما بر اساس صلاح دید مریبان تیم در این فصل  بیشتر به عنوان‌هافبک بال ( وینگر ) بازی کردم و تاکنون  یک گل زدم و پنج پاس گل دادم اما باید بیشتر تلاش کنم تا آمار بهتری بدست بیاورم.
مردم کمک کنند تا زودتر کرونا ریشه‌کن شود
احمدی از مردم  خواست همچنان  با ماندن در خانه هم سلامت خود و هم سلامت خانواده را در این شرایط حساس حفظ کنند زیرا مشخص نیست که چه زمانی کرونا ریشه‌کن می‌شود.
وی فوتبال را از قزوین آغاز کرد و سپس در تیم‌های امید داماش تهران، کاسپین قزوین، شیرین فراز کرمانشاه، آلومینیوم اراک و ملوان انزلی سابقه بازی دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی