[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

بیانیه کانون مربیان فوتبال؛ لیگ برتر را نیمه‌تمام اعلام کنید، روزنامه شیراز نوین

کانون مربیان فوتبال ایران در خصوص ادامه لیگ برتر به سلطانی‌فر نامه نوشت.
کانون مربیان فوتبال ایران با انتشار بیانیه‌ای خطاب به وزیر ورزش و جوانان خواستار پایان دادن به مسابقات فصل جاری لیگ برتر در همین نقطه و بدون برگزاری هفته‌های باقی‌ مانده رقابت‌ها شد. متن این بیانیه به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر سلطانی‌فر، مقام عالی وزارت ورزش و جوانان
با سلام؛
احتراماً با عنایت به توصیه قابل تقدیر حضرتعالی مبنی بر اتاق فکر قرارگرفتن کانون مربیان فوتبال ایران، پیرو تعطیلی موقت مسابقات ورزشی در اثر تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا، این تشکل صنفی بر حسب وظایف ذاتی و مسئولیت‌های اجتماعی خود و با استفاده از برآیند نظرات مربیان شاغل در لیگ‌های کشور و نیز ظرفیت‌های علمی‌ و سرمایه‌های تجربی اعضاء، به دلایل مشروح ذیل درخواست رسمی‌اعلام پایان لیگ‌های کشور را تقدیم حضور می‌نماید:
1- عدم وجود چشم‌انداز مشخص برای رفع محدودیت‌ها جهت فعالیت‌های ورزشی از سوی مراجع ذیصلاح و ستاد مبارزه با کرونا و ریسک تمرین و مسابقه درصورتی که ویروس کرونا بطور کامل ریشه‌کن نشده باشد.
2- انجام دوران بدنسازی مجدد.  بر اساس اصول علم تمرین، ۶ هفته دوره آمادگی برای کلیه تیم‌ها ضروریست که با در نظرگرفتن تعداد مسابقات باقیمانده در لیگ هجدهم برگزاری فشرده مسابقات نتایج زیان‌باری برای سلامتی بازیکنان، سرنوشت لیگ‌های فصل بعد و البته برنامه‌های آتی تیم ملی خواهد داشت.
3- زمان اندک بین فصل جاری و فصل آتی.  همانگونه که مستحضرید فاصله زمانی حداقل ۹ هفته‌ای بین دو فصل مسابقات از الزامات برگزاری لیگ‌های استاندارد است. از این زمان بطور معمول حداقل ۳ هفته برای دوران خارج از فصل (استراحت بازیکنان با هدف کاهش استرس‌های فیزیکی و ذهنی ناشی از یک فصل تمرین مسابقه) و ۶ هفته به تمرینات پیش از فصل جهت کسب شاخص‌های آمادگی جسمانی برای شروع لیگ جدید اختصاص داده می‌شود و طبیعتاً عدم اجرای صحیح (کوتاه نمودن زمان دوره‌ها) هر کدام از این دو دوره زمانی می‌تواند منجر به افزایش ریسک مصدومیت بازیکنان و از بین رفتن سرمایه‌های باشگاهی و ملی شود.
4- نامه اکثریت قاطع تیم‌های لیگ برتر (13 تیم از 16 تیم) به فدراسیون فوتبال مبنی بر اعلام پایان لیگ.
5- اعلام پایان برخی از لیگ‌های معتبر با توجه به تأکید مقامات پزشکی فیفا مبنی بر عدم شروع لیگ‌های داخلی و توصیه به اعلام پایان این مسابقات.
6- بادر نظر داشتن ویژگی‌های جغرافیایی و جمعیتی کشور و سیاست‌های فیفا در توسعه و گسترش فوتبال، این پتانسیل وجود دارد که لیگ آینده بدون سقوط هیچ کدام از تیم‌ها به‌جای شانزده تیم با هجده تیم برگزار گردد.
در پایان کانون مربیان فوتبال بعنوان یک تشکل صنفی آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری اعلام می‌کند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی