[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

فرماندارآباده : شورای دانشگاه‌ها درآباده راه‌اندازی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

در جلسه‌ای‌ که به ریاست فرماندار در محل فرمانداری آباده، رئیس جدید دانشگاه علمی‌و کاربردی شهرستان آباده معرفی شد.
فرماندار آباده در این آیین با بیان اینکه به‌زودی شورای دانشگاه‌ها در این شهرستان راه‌اندازی خواهد شد، گفت: هدف از این اقدام استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها، اساتید و دانشجویان در جهت مطالعه توانمندی‌های شهرستان آباده و رفع مشکلات پیش رو است.
نیک‌مرام با بیان اینکه دانشگاه علمی‌و کاربردی تجمیع شده از علم و کار است، افزود: یکی از علل بیکاری در جامعه، عدم کاربردی بودن بسیاری از رشته‌های تحصیلی و نیروهای انسانی است که رفع آن در گرو مدیریت بهتر دانشگاه‌ها است. وی با بیان اینکه ظرفیت دانشگاه باید شناسایی و تقویت شود، گفت: آباده در حوزه منبت، کشاورزی، شرایط اقلیمی، صنعت و بسیاری دیگر پتانسیل بالایی دارد که پژوهش در این خصوص و آسیب‌شناسی مشکلات به‌عهده دانشگاه‌ها و محققان است.
نماینده عالی دولت در ادامه به شیوع ویروس کرونا و تأثیر آن بر جامعه اشاره کرد و گفت: در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، آباده به‌عنوان یک شهرستان مستقل در استان فارس مدیریت می‌شود به‌طوریکه بیمار برای درمان لازم نیست به شیراز مراجعه نموده و تمام فرآیند از ابتدا تا بهبودی کامل در این شهرستان انجام می‌شود.
زین‌العابدین نیک‌مرام  با اشاره به آمار مبتلایان به کرونا در آباده اظهارداشت: تا این لحظه از 125 فرد مبتلا به کرونا، 70 نفر بهبودی کامل یافته اند و با احتساب آمار فوتی، قرنطینه خانگی و بستری‌ها در نقاهتگاه، حدود 10 بیمار در بیمارستان بستری هستند که حالشان مساعد است.  فرماندارآباده با بیان اینکه دانشگاه علمی ‌و کاربردی آباده یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌ها معدن در کشور را داراست، تأکید کرد: لازم است که رشته‌های مرتبط با حوزه معدن در این دانشگاه راه‌اندازی شود.
در پایان از زحمات خانم رقیه ایزدی تقدیر و آقای امیرحسین خدام به‌عنوان رئیس جدید دانشگاه علمی و کاربردی آباده منصوب و معرفی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی