[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

پرونده آبفای شیراز روی میز دادستان ، روزنامه شیراز نوین

دکتر ابراهیمی‌معاون دادستان مرکز استان فارس گفت: تشکیل پرونده قضایی برای اداره آب و فاضلاب در صورت عدم اجرای تعهدات در زمان مقرراجتناب ناپذیر است. وی تصریح کرد: حضرت آیت الله رئیسی به ورود مؤثر در مقابله با تضییع حقوق مردم تأکید دارند. 
جلسه بررسی آسیب‌های اجتماعی شهر صدرا به ریاست دکتر ابراهیمی‌معاون دادستان مرکز استان فارس جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان و شهر صدرا برگزار شد. 
در این جلسه دکتر ابراهیمی‌با تأکید بر استاندارسازی مسائل اجتماعی و عدم حرکت شهرسازی متناسب با چشم انداز آن، ضعف مسائل فرهنگی و عدم توجه خورده فرهنگ‌ها را در کنار کاستی در موضوعات بهداشتی مانند تصفیه‌خانه را از مشکلات شهر صدرا و موجب نارضایتی مردم دانستند و اظهار داشتند: براساس اتمام حجت دادستان مرکز استان فارس، بنا بود این تصفیه خانه در بهمن ماه افتتاح گردد اما درخواست دادند تا اردیبهشت 99 به آنها مهلت مجدد داده شود که متأسفانه تاکنون راه‌اندازی نشده است و موجب نارضایتی مردم را فراهم نموده‌اند. دستگاه قضایی تصمیم دارد تا اگر در زمان مناسب تصفیه‌خانه راه‌اندازی نگردد مستند به عدم اجرای مقررات ماده 477 قانون مجازات اسلامی‌و دستورالعمل رعایت حقوق عامه ضمن تشکیل پرونده قضایی جهت مسئولان آب و فاضلاب با آنان برخورد نماید.
معاون دادستان مرکز استان فارس با اشاره ضعف در حوزه فرهنگی و عدم توجه به آداب و رسوم و فرهنگ‌ها گفت: امروز دستگاه‌های مختلف و ادارات کل، شهر صدرا را رها نموده‌اند؛ از طرفی در جذابیت ملکی، زمینه‌ساز ایجاد فساد شده است که همه این عناصر از عوامل ایجاد آسیب‌های اجتماعی است.
دکتر ابراهیمی‌معاون دادستان مرکز استان و حقوق عامه گفت: همه ما در پیشگاه خداوند و ائمه اطهار و شهدا مسئول هستیم و باید پاسخگو باشیم. هر دستگاهی باید وظایف خود را به نحو مطلوب و قانونی انجام دهد. حضرت آیت الله رئیسی تکلیف نموده اند که ورود دادستانی ، ورودی دقیق و مؤثر باشد. در زمینه رعایت حقوق مردم با هیچ دستگاهی مماشات نخواهیم کرد و در مقابله با تصرفات ملکی هم با متصرف برخورد می‌گردد و هم با مدیری که باید مراقبت می‌نمود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازدید خود از قرارگاه پدافند زیستی در مبارزه با ویروس کرونا، اقدامات قرارگاه را یک مجموعه اقدامات دلی و برخواسته از انگیزه‌های انقلابی دانستند و خاطرنشان ساختند: این قرارگاه می‌تواند متولی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گردد.
در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین حسین نژادیان امام جمعه صدرا با اشاره به نابسامانی‌های فضای مجازی و تخریب مسئولان و شخصیت‌های مختلف به نبود نماینده رسمی‌دولت در صدرا اشاره کردند و گفتند: مردم بدون لکنت مشکلات و درد و دل خود را به امام جمعه می‌گویند و شناخت مستقل و کاملی نسبت به مشکلات داریم، عدم پیش‌بینی هویت مناسب جمعیت دانش‌آموزی شهر و کمبود سرانه آموزشی بستر ساز نارضایتی‌های مردم و ایجاد آسیب‌های اجتماعی گردیده است. 
دکتر حاجی‌پور رئیس شرکت عمران صدرا با اشاره به اقدامات عمرانی در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و.. توسط شرکت عمران به تشریح نقشه جامع شهری و نگاه راهبردی به شهر صدرا پرداختند و ضمن بیان اعتبارهای هزینه شده در شهر صدرا گفتند: بالغ بر70 درصد درآمد شرکت عمران صدرا در شهر صدرا هزینه می‌گردد.
جمشیدی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شیراز نیزبا اشاره به کارگروه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در فرمانداری شیراز با حضور ده دستگاه و سازمان‌های مردم نهاد و مطالعه آسیب‌های اجتماعی گفت: در حوزه تقسیمات کشوری برای صدرا جلسات مکرر کارشناسی در حال انجام است.
دکتر پرنیان شهردار صدرا با اشاره به تخلفات حوزه ساختمانی و عدم همراهی سایر دستگاه‌های مسئول به ظرفیت‌های شهر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره نمودند. وی با اشاره به تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در شهر صدرا گفت: این قرارگاه نمونه موفقی از خدمت مجاهدانه و همدلی دستگاه‌های اجرایی و نیروهای جهادی بسیج و سپاه بود که به اذعان مسئولان عالی‌رتبه استان، می‌تواند به عنوان شهر پایلوت در مبارزه با کرونا معرفی گردد. مهندس صادقی رئیس شورای اسلامی‌شهر صدرا نیز ضمن بیان مشکلات ساختاری شهر صدرا و لزوم همراهی دستگاه‌های استانی در التیام بخشی به مشکلات مردم و استقرار مستقل دستگاه‌های حاکمیتی و خدماتی نظیر صنعت، معدن و تجارت جهت کنترل جامعه هدف مورد نظرشان و کاهش آسیب‌های اجتماعی، راه اندازی حداقل یک شعبه قضایی در کوتاه مدت را نیاز ضروری شهر صدرا دانستند و اظهار داشت: زمین مورد نیاز مجتمع قضایی توسط شرکت عمران آماده و پروانه ساختمانی توسط شهرداری صادر گردیده و منتظر اقدام دستگاه قضایی هستیم.
پس از ارائه گزارش توسط برخی از دستگاه‌های حاضر در جلسه دکتر‌آفرین رئیس اداره آسیب‌های اجتماعی شیراز نیز به صورت جداگانه موارد آموزشی در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی را ارائه نمود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی