[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

ارتقای سطح سلامت کارگران ازعوامل رشد تولید است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به اینکه رشد و شکوفایی اقتصاد جامعه به نیروی ماهر و سالم کار بستگی دارد؛ تصریح کرد: این امر زمانی میسر خواهد شد که خدمات بهداشتی و تسهیلات مورد نیاز کارگاهی برای شاغلان در بالاترین سطح ممکن تأمین و ارائه گردد.
به گزارش روابط عمومی‌اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس؛ جمشید حاتمی‌عنوان کرد: در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید نامگذاری شده است یکی از ارکان مهم عملی شدن جهش تولید، کارگران و نیروی کار شاغل در واحدهای تولیدی هستند.
وی بیان کرد: بنابراین تأمین و ارتقاء سطح سلامت کارگران، علاوه بر اینکه یکی از ارزش‌های انسانی تلقی می‌شود، یکی از عوامل مهم رشد و ارتقاء فناوری و تولید است.
حاتمی ‌با  استناد اصل ۲۹ و ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی‌ایران به منظور ارائه خدمات اولیه بهداشتی در کارگاه‌های تولیدی عنوان کرد: طرح مشترک ارائه مراقبت‌های اولیه بهداشتی به کارگران با مشارکت وزارتخانه‌های تعاون کار و رفاه اجتماعی، بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان تأمین اجتماعی شکل گرفت و با هدف تأمین سلامت کارگران و خانواده آنان، ارتقاء دانش و ایجاد رفتارهای مناسب بهداشتی در کارگران و سالم‌سازی محیط کار در بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات به مرحله اجرا درآمد.
رئیس اداره امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس  با اشاره به بروز بیماری ویروس کرونا در سراسر جهان و مبتلا شدن میلیون‌ها نفر در جهان و اتخاذ استراتژی‌های مقابله‌ای در برابر  آن تصریح کرد: کشور ما نیز استراتژی‌های خاصی را برای مقابله با شیوع بیماری کرونا اتخاذ کرده است و یکی از بخش‌هایی که از این بحران تأثیر زیادی گرفت صنایع و کارخانجات کشور بود که منجر به تعطیلی بسیاری از کارگاه‌ها و واحدهای صنفی و متعاقب آن بیکاری نیروی کار شاغل در آن بود.
حاتمی‌ادامه داد: دبیرخانه شورای مرکزی هماهنگی خدمات بهداشتی به بیمه شدگان (اداره کل امور اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی) دستورالعمل فعالیت خانه‌های بهداشت کارگری ویژه پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در جامعه کار و تولید را تهیه کرده است که به کارفرمایان و مسئولان خانه‌های بهداشت کارگری جهت اجرا ابلاغ می‌شود. وی با بیان اینکه این دستورالعمل به کارفرمایان و کارشناسان بهداشت حرفه‌ای‌شاغل در صنایع کمک می‌کند تا بتوانند برنامه‌ریزی لازم را برای واکنش در مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از آن در گروه‌های هدف کارگری به عمل آورند؛ خاطرنشان کرد: همچنین در این دستورالعمل آمادگی‌های لازم جهت پیشگیری از شیوع گسترده تر بیماری کرونا در محیط‌های کاری درنظر گرفته شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی