[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

تعطیلی پنج‌شنبه‌ها مؤثر بر توسعه مراودات مثلث طلایی گردشگری، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس تأثیر تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در توسعه گردشگری داخلی را قطعی خواند و گفت: این تصمیم می‎تواند قسمتی از هزینه‌های تحمیل شده بر اقتصاد و صنعت گردشگری از جانب بحران 
کرونا را جبران و منجر به رونق و دمیدن روح تازه‌ای به این صنعت شود.
«دکترعنایت‌الله رحیمی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ضمن اشاره به تأثیر قطعی تعطیلی پنج‌شنبه‌ها بر احیای صنعت متضرر گردشگری پس از بحران کرونا، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند به بازار گردشگری داخلی و اقتصاد گردشگری استان فارس در سال جاری به خصوص در شهریورماه بسیار مؤثر باشد.
وی با تأکید بر این که تعطیلی پنج شنبه‌ها قطعاً می‌تواند بر تقویت گردشگری مثلث طلایی گردشگری کشور یعنی استان‌های فارس، یزد و اصفهان مؤثر باشد، اضافه کرد: این پیشنهاد که نیازمند مصوبۀ دولت است حتی برای استان‌های جنوبی کشور در نیمه دوم سال که با گردشگران بیشتری مواجه خواهند شد، تأثیرگذار است.
دکتررحیمی‌به توسعه زیرساخت‌های گردشگری به خصوص در حوزه حمل و نقل بین استان‌های مثلث طلایی گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه احتمال بهره‌برداری از خطوط راه آهن اقلید به یزد نیز در سال ۹۹ وجود دارد که تحقق این مهم نیز از فاصله میان استان‌های فارس و یزد می‌کاهد و با توجه به برقراری خط راه‌آهن اصفهان - شیراز- یزد نیز از طریق این خطوط به این مجموعه خواهد پیوست. وی با بیان این که استان فارس دارای جاذبه‌های باستانی، تاریخی، مذهبی و طبیعی فراوان و بسیار مورد اقبال گردشگران است، گفت: با این احتساب، تعطیلی پنج‌شنبه‌ها برای استان فارس می‌تواند اتفاقی میمون و مبارک باشد که هر چند درخواست‌هایی را در این زمینه داشته‌ایم ولی این امر نظر مساعد هیئت دولت را می‌طلبد.
وی ادامه داد: به نظر می‌رسد در این ایام کرونا که اقتصاد گردشگری متضرر و دچار آسیب شده است، این تصمیم می‌تواند قسمتی از هزینه‌های تحمیل شده بر اقتصاد و صنعت گردشگری را جبران و منجر به رونق و دمیدن روح تازه‌ای به این صنعت شود.
استاندار فارس در ادامه به ارائه پیشنهاداتی به منظور حفظ و توسعه گردشگری در دوران پساکرونا اشاره و خاطرنشان کرد: پیشنهاداتی را در سطح ملی داشته‌ایم که اجرایی شدن آنها می‌تواند برای توسعه گردشگری موثر واقع شود؛ از جمله بن‌ و کاربرگ‌های دارای تخفیفات ویژه و نیم‌بها برای کارمندان و بازنشستگان برای استفاده از هتل‌ها و مراکز تفریحی که در صورت تصویب این پیشنهاد می‌تواند در جبران و کاهش قسمتی از هزینه‌های اقتصادی اعمال شده بر فعالان گردشگری در اثر بحران کرونا، مؤثر واقع شود.
وی در ادامه گردشگری را زنجیره‌ی محرک بسیاری از مشاغل در کشورمان عنوان کرد و گفت: تحریک و توسعه اقتصاد گردشگری به گونه‌ای است که قسمتی از فعالیت‌های اقتصادی دیگر مانند اقتصاد سوغات، صنایع دستی و حمل و نقل که مورد استفاده و نیاز گردشگران به شمار می‌رود را متأثر از خود می‌سازد لذا با تعطیلی پنج‌شنبه‌ها شاهد رونق مناسب بخشی از گردشگری خواهیم بود.
دکتر رحیمی ‌در پایان خواستار برگزاری نشستی مشترک با استانداران یزد و اصفهان پس از بحران کرونا شد و ابراز امیدواری کرد که در قالب این نشست تصمیمات عملی‌تری با توجه به اختیارات محلی و منطقه‌ای به خصوص در راستای تبادل گردشگر و استفاده از تجربیات بین این سه استان گردشگرپذیر کشور اخذ شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی