[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

بی توجهی به آموزش و پرورش باخت آینده است ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده پلیس فارس در دیدار با مدیرکل آموزش وپرورش استان تأکید کرد:
بی توجهی به آموزش و پرورش باخت آینده است 

سردار حبیبی: آمده‌ایم در بُعد امنیت فرهنگی به ایفای نقش بپردازیم

فرمانده نیروی انتظامی‌استان فارس با اشاره به اینکه اگر آینده برای یک جامعه اهمیت داشته باشد باید به حال و امروز خود رسیدگی کند گفت: امروز یک جامعه یعنی دانش‌آموز که در اختیار آموزش وپرورش است واگر به این نهاد توجه شود آینده جامعه تضمین خواهد شد واگر جوامع ودولت‌ها به آموزش وپرورش اهمیت ندهند قطعاً آینده را از دست خواهند داد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی‌آموزش وپرورش فارس، سردار رهام بخش حبیبی که به مناسبت روز وهفته گرامیداشت مقام معلم در محل اداره کل آموزش وپرورش استان حضور یافت در دیدار با مدیرکل آموزش وپرورش وجمعی از مسئولان این اداره کل افزود: در تعالیم اسلامی‌به نقش وجایگاه معلم اهمیت فراوانی  داده شده به نحوی که می‌توان گفت: پس از خداوند وپدر ومادر بیشترین تأکید بر روی علم ودانش ومعلم است.
فرمانده نیروی انتظامی‌استان فارس با اشاره به اینکه  اگر آینده برای یک جامعه اهمیت داشته باشد باید به حال و امروز خود رسیدگی کند، گفت: در واقع امروز یک جامعه یعنی دانش‌آموز که در اختیار آموزش وپرورش است واگر به این نهاد توجه شود آینده جامعه تضمین خواهد شد واگر جوامعی به آموزش وپرورش اهمیت ندهند قطعاً آینده را از دست خواهند داد.
حبیبی همچنین گفت: نیروی انتظامی‌به عنوان یک دستگاه خدمت‌رسان در حوزه امنیت عمومی‌جامعه این آمادگی را دارد تا در کنار آموزش وپرورش وخصوصاً در بُعد امنیت فرهنگی به ایفای نقش بپردازد
فرمانده نیروی انتظامی‌استان فارس گفت: قطعاً آموزش وپرورش می‌تواند در بُعد فرهنگ‌سازی در همه ابعاد جامعه از ظرفیت نیروی انتظامی‌استفاده کند کما اینکه در گذشته طرح‌هایی همچون همیار پلیس به عنوان الگوی موفق در جامعه توسط این دو دستگاه و با مشارکت هم اجرا شد.
مدیرکل آموزش وپرورش فارس نیز دراین دیدار ضمن تشکر از حضور فرمانده نیروی انتظای استان با اشاره به اینکه تاریخ ثابت کرده است که مدرسه کانون اصلاح فرهنگی در جامعه است به ذکریک نکته از دوران امیرکبیر پرداخت وگفت: تأسیس دارالفنون از جمله تلاش‌هایی بود که امیرکبیر دراین راستا انجام  داد که به نوعی موجب تحول و به روز رسانی درسیستم  تعلیم وتربیت هم شد. دکترفرهاد اسماعیلی گفت: اگر امروز هم بر مدرسه و دانش‌آموز سرمایه گذاری شود و تلاش شود آسیب‌های اجتماعی در آنها پیشگیری شود در آینده جامعه ایمن‌تری خواهیم داشت مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین به تعاملات فرهنگی و کاری خوب فیمابین آموزش وپرورش استان ونیروی انتظامی‌نیز اشاره کرد وافزود: یکی از این موارد در بحث بازگشایی مدارس است که ما شاهد تلاش‌های خوب نیروی انتظامی‌هستیم. اسماعیلی گفت: هرچه تعاملات بین بخشی بین آموزش وپرورش ونیروی انتظامی‌در بحث‌های فرهنگی افزایش یابد قطعاً موجب کاهش هزینه‌ها خصوصاً در بعد هزینه‌ای ‌ناشی از افزایش جرم وآسیب در جامعه خواهیم بود. در پایان این دیدارمقرر گردید تا کارگروهی متشکل از کارشناسان دو دستگاه برای استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها در برنامه‌های مشترک تشکیل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی