[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

رعایت کامل اصول بهداشتی اولویت فعالیت باشگاه‌ها پس از بازگشایی، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس، گفت: امیدواریم هرچه زودتر در شرایطی قرار بگیریم که شاهد فعالیت باشگاه‌های ورزشی بوده و با محقق شدن این موضوع، رعایت کامل پروتکل بهداشتی اولویت بازگشایی است.
به گزارش دفتر استان فارس پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، دکتر کاوه باشتی در نشست هم اندیشی با رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان فارس به بیان شرایط موجود برای مقابله با کرونا در ورزش پرداخت و افزود: سلامت جامعه ورزش اولویت ستاد مقابله با کرونا در ورزش است و هیئت پزشکی ورزشی از هیچ کوششی دریغ ندارد.
وی با اشاره به اینکه امروز ورزش تحت‌تأثیر ویروس منحوس کرونا قرار گرفته است، اظهار داشت: آنچه را که باید مدنظر قرار داد سلامت ورزشکاران است که بایستی به دقت به آن پرداخت تا با پیشگیری بتوانیم از آلوده شدن آنان به این بیماری جلوگیری کنیم.
رئیس ستاد مقابله با کرونا در ورزش فارس، ابرازداشت: از بدو ورود این ویروس در استان با هماهنگی و اجرای دستور العمل‌ها و مصوبات ستاد مرکزی مقابله با کرونا در ورزش و اداره کل ورزش و جوانان استان، پیشگیری را آغاز کردیم، هرچند برای ما تعطیلی باشگاه‌ها خوشایند نبود اما با در نظر داشتن سلامت ورزشکاران که همیشه اولویت هیئت پزشکی ورزشی بوده اعلام به تعطیلی باشگاه‌ها کردیم و با همکاری اداره کل و کلیه عوامل از جمله هیئت‌های ورزشی استان که به موقع انجام شد، سلامت جامعه ورزش تضمین شد.
باشتی با بیان اینکه تعطیلی باشگاه‌ها تا اعلام رسمی‌بازگشایی همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: عوامل بسیاری از تعطیل بودن باشگاه‌ها دچار مشکل شدند و اقصاد در ورزش تحت‌تأثیر قرار گرفت، اما سلامت هر جامعی اولویت آن جامعه است و امیدواریم به زودی شاهد بازگشایی باشگاه‌ها و از سرگیری تمام فعالیت‌های ورزشی باشیم. وی، گفت: با حضور در جلسات مختلف استانی و (کشوری به صورت ویدئو کنفرانس) تمام مشکلات و شرایط موجود به صورت شفاهی و کتبی به اطلاع مسئولان بالا دستی رسیده است که امیدواریم زمینه‌ای‌فراهم شود که فعالان حوزه ورزش بهتر از گذشته به فعالیت خود بپردازند
رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان فارس هم در این نشست با تقدیر از اقدامات هیئت پزشکی ورزشی فارس (ستاد مقابله با کرونا در ورزش استان) برای سلامت و پیشگیری جامعه ورزش،   به بیان شرایط موجود بر باشگاه‌ها پرداخت و گفت: امروز شرایط موجود برای فعالان حوزه ورزش به‌خصوص آنان که درآمدشان در این بخش است بسیار سخت شده است و بایستی زمینه‌ای‌فراهم شود که فعالان این بخش به زودی به فعالیت خود بپردازند و بیشتر از این آسیب نبینند.
محمدعلی فرهنگ مهر، افزود: هیئت بدنسازی استان هم برای بازگشایی و سلامت باشگاه‌ها و از سرگیری فعالیت‌های ورزشی از هیچ کوششی دریغ نکرده است و با جلسات مختلفی که با مقامات مسئول داشته به دنبال راه حلی برای کمک به آسیب‌دیدگان این بخش بوده است.
وی در پایان با اولویت قرار دادن سلامت ورزشکاران در دستور کار هیئت بدنسازی و پرورش اندام فارس، این اطمینان را داد که پس از اعلام بازگشایی باشگاه‌ها، رعایت پروتکل بهداشتی به طور جد دنبال شود و بازرسی‌ها گسترده تر از گذشته صورت پذیرد.            
این نشست با حضور رؤسا و دبیران دو هیئت پزشکی ورزشی و بدنسازی استان فارس برگزار شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی