[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

رئیس هیئت کاراته استان فارس: هیئت کاراته فارس در سال ۹۸ به عنوان هیئت برتر کاراته کشور انتخاب شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت کاراته استان از کسب عنوان برتر هیئت فارس در سال 98 در بین استان‌های سراسر کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، احمد مبارکی گفت: با شیوع کرونا سلامت ورزشکاران کاراته فارس برای ما در اولویت قرار گرفت و با توجه به دستورالعمل ستادمبارزه با کرونا کلیه فعالیت‌های خود را تعطیل کردیم.
وی ادامه داد: تمرینات کاراته‌کاهای استان فارس در خانه ادامه یافت و مربیان و ورزشکاران این رشته فعالیت‌های خود را به طور منظم در خانه ادامه دادند به طوری که در ۵ شهرستان مسابقات آنلاین برگزار شد که هفت مسابقه آن هنوز هم ادامه دارد، ورزشکاران کاراته فارس در مسابقات آنلاین کشوری هم بسیار خوب عمل کردند و در مراحل نهایی قرار دارند و مقام‌های خوبی به‌دست خواهند آورد.
رئیس هیئت کاراته استان فارس فعالیت‌های این هیئت در زمینۀ مبارزه با کرونا را این‌گونه تشریح کرد و اظهار داشت: طرح همکاری و همدلی با ایجاد سه کارگاه تولید ماسک در شهرهای شیراز، زرین‌دشت و خرامه شروع به کار کرد، در این این طرح کاراته کای فارس به تولید ماسک پرداختند، هم‌زمان با آن ورزشکاران هیئت به ضدعفونی کردن معابر و مناطق عمومی‌شهر‌های خود پرداختند.
مبارکی در مورد مسابقاتی که قرار بود در در مدت اخیر برگزار شود، گفت: استان فارس اسفند ماه سال ۹۸ میزبان مسابقات قهرمانان قهرمان قهرمانان کشور بود که با توجه به شیوع ویروس کرونا لغو شد.
مبارکی افزود: شیوع این ویروس باعث شد برنامه‌ریزی‌های ما به هم بریزد چرا که برنامه ۲ سال قبل ما کار کردن زیربنایی بود و منتظر ثمره کارها و فعالیت‌های خود درسال 99 و مسابقات لغو‌شده‌ای‌ مثل قهرمان قهرمانان انتخابی تیم ملی لیگ کاراته وان کشور بودیم اما همه آنها لغو شدند.
وی با بیان اینکه در ورزش تداوم و استمرار در برنامه‌ریزی و تمرینات و حضور در مسابقات اهمیت زیادی دارد، تأکید کرد: فعالیت در خانه نمی‌تواند جای تمرینات حرفه‌ای‌ قهرمانی را پر کند و ورزشکاران باید خودشان را برای شروع دوباره آماده کنند.
مبارکی افزود: یکی دیگر از مسابقاتی که ورزشکاران هیئت کاراته از دست دادند لیگ بانوان بود که در آن در مرحله یک چهارم نهایی قرار داشتند و به گواه کارشناسان مدعی اصلی قهرمانی بودند امیدوارم این مسابقات بعد از تعطیلی‌های ورزشی در مبارزه با کرونا ادامه پیدا کند.
مبارکی دستاوردهای هیئت کاراته استان فارس در سال98 را بسیار با ارزش دانست و تصریح کرد: هیئت کاراته فارس در سال 98 عنوان هیئت برتر کاراته کشور انتخاب شد این هیئت توسط شیما آل‌سعدی یک مقام نقره انفرادی در لیگ جهانی و یک مدال طلای تیمی‌کمیته آسیا را به دست آورد، طلای آسیایی ساواته توسط وحید سنایی کسب شد که در کنار مدال نقره رنجبر در جوجیتسو و حضور احمدرضا میری به عنوان عضو کمیته مربیان فدراسیون افتخارات سال 98 را تکمیل کرد.
مبارکی با بیان اینکه در تقویم مسابقات بین‌المللی، شیراز در ماه‌های تیر و مرداد میزبان مسابقات بین‌المللی سبک‌های کنترلی و آزاد است خاطر نشان کرد: آماده شروع دوباره قدرتمند در هیئت کاراته هستیم هم اکنون تیم‌های نخبه کاراته و قهرمانان این رشته در حال تمرین در خانه هستند که می‌خواهیم استارت خوبی برای آنها در نظر بگیریم و پرقدرت تمریناتشان را ادامه دهیم.
وی در پایان از حمایت‌های اداره کل ورزش و جوانان فارس و فدراسیون کاراته تشکر کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی