[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

عضو تیم ملی: فوتسال بانوان ایران بهتر از فوتبال در آسیا پیشرفت کرده است، روزنامه شیراز نوین

حمیدرضا خلیقی - ایرنا- عضو تیم ملی فوتسال اعلام کرد: بانوان فوتسالیست ایران بهتر از رشته فوتبال این گروه از جامعه در آسیا پیشرفت کرده‌اند و توانستند ۲ دوره متوالی قهرمان قاره کهن شوند.
سیده زهرا احمدی‌زاده که هم سابقه بازی در تیم ملی فوتبال و هم تیم ملی فوتسال دارد یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: علت اینکه فوتبال بانوان ایران  پیشرفت چندانی در آسیا نکرده  وجود تیم‌های خوبی در شرق آسیا همچون ژاپن، کره جنوبی و کره شمالی است که خوب سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
وی اضافه کرد: تیم فوتبال زنان ژاپن در سال ۲۰۱۱ با شکست دادن تیم آمریکا که پنج بار قهرمان جهان شده است دست به کار بزرگی زد و قهرمان جهان شد برای همین ما با آنها فاصله زیادی داریم و حتی دیگر تیم‌های غرب آسیا هم نسبت به ایران بهتر کار کرده اند و امیدواریم به فوتبال بانوان ایران هم بیشتر برسند.
احمدی‌زاده که ۲۲ سال دارد و در شهرستان لامرد متولد شده است، فوتبالش را دوران کودکی در کوچه پس کوچه‌های این شهر جنوبی فارس آغاز و با سرعت پله‌های ترقی را طی کرد و در حالی که ۱۴ ساله بود به عضویت تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال درآمد و خاطرات شیرینی هم با این تیم‌ها دارد.
وی بیان داشت: با تشویق پدرم که یک مدت زیر نظر علی پروین در تهران تمرینات خود را انجام می‌داد و همچنین عمویم که در تیم ملوان انزلی بازی می‌کرد به فوتبال علاقه‌مند شدم و کلاً در یک خانواده ورزشی که علاقه زیادی به فوتبال دارند بزرگ شدم.
آرپی جی زن و موشک تیم ملی فوتسال
احمدی‌زاده گفت: به دلیل  اینکه شوت‌های سنگینی می‌زنم و سرعت زیادی هم دارم در تیم ملی به من لقب آرپی جی زن و موشک دادند و گل‌های زیادی هم تاکنون به ثمر رسانده‌ام.
او در پاسخ به این پرسش که چرا با اینکه در رشته فوتبال ملی پوش بودی، فوتسال را به این رشته ترجیح دادی، اظهار داشت: با تیم ملی فوتبال دو بار به کشور چین، سه بار سریلانکا، اکراین، تایلند و روسیه سفر کردم  اما پیشرفت خوبی نداشتیم و نمی‌دانم علت چیست برای همین به رشته فوتسال رفتم و احساس کردم در این رشته بهتر می‌توانم خودم را نشان دهم، اگرچه هنوز هم می‌توانم در تیم‌های فوتبال بازی کنم.
احمدی‌زاده ادامه داد: زمانی که تیم ملی فوتسال بانوان در سال ۲۰۱۵ با شکست ژاپن قهرمان آسیا شد من در تیم ملی فوتسال امید بازی می‌کردم و خیلی خوشحال شدم که در انتخاب رشته جدیدم اشتباه نکرده ام و می‌توانم من هم با تیم ملی فوتسال قهرمان آسیا شوم.
وی گفت: در تیم ملی عاشق پیراهن شماره هفت هستم اما ازآنجا که از همه کوچکترم، اولویت پوشیدن پیراهن شماره هفت به بزرگان تیم هست و من هم با شماره‌های  ۱۶، ۱۱ و ۶ بازی می‌کنم. 
این ورزشکار لامردی از سال ۸۹ تا ۹۴ در تیم ملی فوتبال بازی کرده است و از سال ۹۶ هم به عضویت تیم ملی فوتسال درآمده و هم اینک هم عضو تیم ملی است.
نخستین بازیکن  لژیونر( بازی در تیم‌های خارجی)  فارسی هستم
این ورزشکار ملی پوش با بیان اینکه نخستین بازیکن استان فارس و دومین بازیکن ایرانی است که در تیم‌های خارجی به عنوان لژیونر بازی کرده، گفت : سال ۹۶  در شهرستان لامرد بود که شهناز یاری مربی تیم ملی فوتبال بانوان تماس گرفت و گفت: چند تیم خارجی از جمله کشور مالدیو بازیکن ملی‌پوش می‌خواهند باید فیلم‌های بازی‌هایت را ارسال کنیم.
احمدی‌زاده ادامه داد: با مشورت پدر و عمویم که فوتبالیست بودند و همچنین مربیانم پیشنهاد تیم مالدیو را قبول کردم و  به همراه اعظم آخوندی که اهل اصفهان است راهی این کشور شدیم و توانستیم تیم MPL مالدیو را قهرمان این کشور کنیم و سال ۹۷ هم دوباره بهم پیشنهاد دادند اما نپذیرفتم ضمن اینکه دو هفته هم در کشور عراق در یک جام چند جانبه برای تیم بیلادی اسپورت این کشور بازی کردم و نایب‌قهرمان شدیم.
وی گفت: می‌خواهم در تیم‌های فوتبال اروپا بازی کنم با اینکه می‌دانم کارسختی در پیش دارم اما چون به عنوان هدف دنبال می‌کنم می‌کوشم تا به این مهم دست یابم.
فوتبال و فوتسال بانوان فارس  خوب حمایت نمی‌شود
احمدی‌زاده با بیان اینکه فوتبال و فوتسال بانوان در استان فارس خوب حمایت نمی‌شود، افزود: با این که بازیکنان زیاد و با استعدادی در این دو رشته در استان فارس هستند اما چون خوب حمایت نمی‌شوند بسیاری از بازیکنان مجبور هستند به استان‌های دیگری بروند.
بازیکن تیم صنعت فجر شیراز ادامه داد: البته به فوتسال بیشتر اهمیت داده می‌شود اما هیئت فوتبال فارس خوب حمایت نمی‌کند و لازم است از مدیریت باشگاه صنعت فجر  که با وجود مشکلات اقتصادی که دارند اما چهار سال  تیم‌داری می‌کنند، تشکر کنم.
کاپیتان تیم ملی فوتسال امید ایران بیان کرد: بسیاری از بازیکنان استان فارس از راه فوتسال و فوتبال امرار معاش می‌کنند و حتی خرج خانواده را می‌دهند برای همین هم مجبور هستند به رغم میل باطنی به استان‌های دیگری بروند که در آنجا برای این دو رشته خوب سرمایه گذاری می‌کنند و هم اینک هم بازیکنانی که از استان فارس کوچ کرده‌اند بهترین بازیکنان تیم‌های خود هستند.
وی گفت: هم اینک دو تیم فوتسال بانوان استان فارس به نام صنعت فجر و پارس آرا در لیگ برتر کشور بازی می‌کنند که این امر بیانگر وجود بازیکنان خوب در این استان است که نیاز به توجه بیشتری دارند.
کرونا سومین دوره مسابقات فوتسال بانوان آسیا را عقب انداخت
 احمدی ‌اده با اشاره به اینکه تیم ملی فوتسال بانوان ایران خود را برای سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌کرد ، بیان داشت: اما شیوع بیماری کرونا این مسابقات که قرار بود تیر ماه ۹۹ در کشور کویت برگزار شود به عقب انداخت و تیم ما عزم خود را برای فتح جام آسیا آن هم برای سومین سال پی در پی، جزم کرده بود.
وی اضافه کرد: حتی قرار بود پیش از شروع مسابقات آسیایی در یک تورنمنت چهار جانبه در  روسیه شرکت کنیم که این مسابقات هم به دلیل بیماری کرونا لغوشد.
تمرین به صورت آنلاین در خانه
احمدی‌زاده گفت: هم اینک که در قرنطینه به سر می‌بریم تمرینات تیم ملی را به صورت آنلاین از طریقه شبکه‌های مجازی زیر نظر سرمربی تیم ملی دنبال می‌کنیم و امیدوارم هر چه زودتر این بیماری ریشه کن شود تا مردم بتوانند نفس راحتی بکشند اگرچه به توصیه متخصصان امر پزشکی  و برای دفاع در برابر این بیماری باید  همچنان در خانه بمانیم و مسایل بهداشتی را رعایت کنیم.
او گفت: هم اینک که مجبوریم در خانه بمانیم کرونا نباید بهانه‌ای ‌شود برای اینکه ورزش نکنیم و من هم با راه‌اندازی یک پیج تمرینی در شبکه‌های مجازی از این طریق با انجام تمرینات ورزشی مردم را برای ورزش کردن آموزش می‌دهم که با استقبال خوبی هم مواجه شده است زیرا  خوردن و خوابیدن در حالت قرنطینه انسان را بیمار می‌کند.
راه اندازی مدرسه فوتسال در لامرد
وی گفت: برای خدمت به همشهریانم در لامرد یک مدرسه فوتسال برای دختران و پسران  راه اندازی کردم و براین باورم که به جز من در این شهرستان افراد با استعداد زیادی وجود دارند که باید حمایت شوند.
احمدی‌زاده اظهار داشت: فوتبال و فوتسال  بانوان در مرکز استان خوب حمایت نمی‌شود چه برسد به شهرستان لامرد برای همین در زمانی که من در لامرد تمرین می‌کردم  امکانات خوبی نداشتیم و تصمیم گرفتم یک مدرسه فوتسال دراین شهرستان راه‌اندازی کنم و اطمینان دارم در شهرم  احمدی‌زاده‌های زیادی وجود دارند که باید بیشترحمایت شوند.
این بازیکن ملی‌پوش همچین از مربیانش تشکرکرد وافزود: پروانه خسروی، سمیه دهقانیان، سمانه امیری در لامرد، شهناز یاری مربی تیم ملی فوتسال، مهناز امیرشقاقی مربی تیم ملی فوتبال و محبوبه رضوی مربی تیم صنعت فجر شیراز، ستاره زارع  ومحمدعلی کهن پور برایم زحمات زیادی کشیدند که از همه آنها تشکر می‌کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی