[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

شرکت عمران صدرا مسکن فرهنگیان را می‌سازد، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
عملیات اجرایی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن فرهنگیان در قالب ساخت یک هزار و ١٢٠ واحد مسکن به همت شرکت عمران صدرا آغاز شد. این مراسم از طریق ارتباط ویدیو کنفرانسی با معاون اول رئیس‌جمهور، وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و با حضور استاندار فارس، مدیرعامل شرکت عمران صدرا و جمعی از مسئولان استانی ظهر دوشنبه 15 اردیبهشت‌ماه در محل پروژه مسکن فرهنگیان واقع در شهر جدید صدرا برگزار شد. 
در این مراسم معاون اول رئیس‌جمهور با تبریک روز شیراز گفت: هر ایرانی که در هر گوشه دنیا که باشد قطعاً به شیراز با دارا بودن حافظ، سعدی، شاه‌چراغ(ع) و سایر مجموعه و مراکز فرهنگی آن افتخار می‌کند. اسحاق جهانگیری با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری‌های زیرساختی در استان فارس خاطرنشان کرد: تکمیل طرح‌های توسعه‌ای ‌فارس و شیراز باید به جد در دستور کار مسئولان این استان قرار گیرد و امید می‌رود طرح اقدام ملی مسکن فرهنگیان در زمان کوتاهی تکمیل و به بهره‌برداری رسد. وی افزود: شیراز باید جز اولین نقاط ایران باشد که مسکن فرهنگیان به‌صورت کامل در آن اجرا شده و هیچ معلم زحمتکشی بدون مسکن در این استان وجود نداشته‌باشد. این مقام مسئول با تبریک ماه مبارک رمضان و هفته معلم بیان کرد: توافق وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و آموزش وپرورش منجر به این شده که دغدغه مسکن فرهنگیان تمام شود و همه آنها صاحب خانه و مسکن شوند. معاون اول رئیس‌جمهور شروع عملیات اجرایی ساخت مسکن ملی فرهنگیان را هم‌زمان با هفته معلم رویدادی مبارک قلمداد کرد و اظهار داشت: امیدوارم این طرح در مدت زمان کوتاهی کار به نتیجه رسیده و تحویل فرهنگیان شود.
در ادامه این مراسم استاندار فارس ضمن تبریک روز شیراز به شهروندان شیرازی و همه دوستداران این دیار‌کهن به آغاز عملیات اجرایی ۱۱۲۰ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی متعلق به فرهنگیان در سراسر استان فارس اشاره کرد و گفت: یک‌هزار واحد از این تعداد در شهر صدرا و ما بقی در سایر شهرستان‌های استان فارس و فاز‌های دیگر شهر صدرا است. دکتر‌عنایت الله رحیمی ‌با اشاره به اینکه شهر جدید صدرا فاصله‌ای‌کمتر از ۵ کیلومتر از شهر شیراز دارد و جمعیت آن رو به افزایش است، ابراز امیدواری کرد: وزارت راه و شهرسازی همچون گذشته برای تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز مردم در این شهر تلاش و برنامه‌ریزی کند. استاندار فارس با بیان اینکه سهم استان فارس در طرح اقدام ملی مسکن  ۴۸ هزار واحد مسکونی اعلام‌شده است، اظهار کرد: تا کنون ۴۹ هزار ثبت‌نام از سوی مردم استان انجام شده است. نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین از استحصال ۳۳۲ هکتار از اراضی مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف استان خبر داد و افزود: از سهمیه ۴۸ هزار واحدی استان فارس، ۲۱ هزار واحد در شهر جدید صدرا احداث می‌شود که به طور تقریبی سبب افزایش ۸۰ هزار نفری در جمعیت این شهر خواهد شد. وی با اشاره به اینکه در طرح اقدام‌ ملی مسکن تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی و واگذاری ۹۹‌ساله زمین برای متقاضیان در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: این تمهیدات دولت بی‌تردید کمک قابل توجهی برای اقشار نیازمند مسکن خواهد بود.  دکتر رحیمی‌ با بیان اینکه ۸۶ هکتار زمین در شهر صدرا برای احداث این واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده است، گفت: علاوه بر این در طرح تجدید نظر جامع شهر صدرا نیز ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهر در جهت احداث و تکمیل طرح مسکن ملی به کار گرفته خواهد شد. استاندار فارس با بیان اینکه جامعه فرهنگیان پیشتازان آموزش و توسعه ایران زمین هستند، هر گونه هزینه‌ای‌در جهت افزایش رفاه این قشر شریف را سرمایه‌گذاری پایدار و بلند‌مدت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی‌دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم احداث مسکن متعلق به فرهنگیان در طرح اقدام‌ملی مسکن گام مؤثری در افزایش رفاه و رضایتمندی آنها باشد.
در ادامه این مراسم مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به راهکارهایی از قبیل ساخت اماکن مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در این مناطق گفت: باید جذابیت‌های سکونت در شهرهای جدید را با ارایه راهکاری مختلف ارتقا بخشیم. حبیب‌اله طاهرخانی به اهمیت گسترش مسیرهای ریلی بین شهری اشاره کرد و گفت: مسیرهای دسترسی میان شهرهای اصلی و جدید در بسیاری از مناطق پُرجمعیت بهبود یافته ولی شماری از کلانشهرهای ایران معمولاً با این مشکل روبرو هستند. وی افزود: در برنامه اقدام ملی 200هزار واحد در قالب مسئولیت مجمع شهرهای جدید است که از میان عملیات 70هزار واحد آغاز شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی به راهکارهای پیشبرد برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن اشاره کرد و گفت: در این پروژه همکاری گسترده‌ای ‌با بخش خصوصی در حال انجام است که زمین و پروانه ساختمانی در اختیار سازندگان قرار گرفته و هزینه‌های ساخت و ساز را پیمانکاران و سازندگان متقبل می‌شوند.این مقام مسئول از ساخت بیش از 12800واحد با اتخاذ این روش خبر داد و گفت: اگر متوسط هزینه ساخت هر یک از این واحدها را 200میلیون تومان حساب کنیم، در سال جاری خواهیم توانست 10هزار‌میلیارد تومان از سرمایه بخش خصوصی را با این روش وارد حوزه ساخت کنیم. طاهرخانی در ادامه بیان کرد: ویژگی بازار مسکن شهرهای جدید این است که جامعه مخاطبان ما اقشار متوسط جامعه هستند و قرار نیست مسکن لوکسی در این مناطق ساخته شود. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: پس از سقف زدن و دیوارکشی به مرحله تقسیم واحدها می‌رسیم که سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌توانند سهم خود را به متقاضیان پیش‌فروش کنند. وی در زمینه ثبت‌نام‌هایی که در قالب این طرح انجام پذیرفته بیان داشت: افراد فاقد مسکن در قالب اطلاعیه‌های عمومی‌در این پذیره‌نویسی ثبت‌نام کردند و برای آنها پروژه‌های پیمانکاری با منابع بانکی و شخصی به تدریج اجرا خواهد شد. طاهرخانی در بخش دیگری از سخنان خود به مکان‌یابی پروژه‌های اختصاص یافته به آموزش پرورش اشاره کرد و گفت: به منظور تسهیل ساماندهی زحمتکشان آموزش و پرورش این پروژه‌ها در نقاطی سامان‌دهی شده است که زیرساخت‌های لازم برای سکونت مهیا باشد.
در ادامه این مراسم مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا گفت: طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن از سال 98 کلید خورد و سهم شهر جدید صدرا مجموعاً 21 هزار واحد است که از این تعداد 11‌هزار واحد در قالب ثبت‌نام مسکن یکمی‌ها از طریق سامانه متمرکز وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود.دکتر خلیل حاجی‌پور با اشاره به جزییات این طرح افزود: بیش از 7 هزار و 500 واحد دیگر نیز در قالب تفاهم‌نامه‌های صورت گرفته به مرحله اجرا در خواهد آمد و مابقی نیز به‌صورت واگذاری زمین با تعهد ساخت اجرایی می‌شود. وی در ادامه گفت: با دستور معاون اول رئیس‌جمهور عملیات اجرایی هزار واحد مسکن برای فرهنگیان در قالب طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن که در پی تفاهم‌نامه وزارت‌های راه و شهرسازی و آموزش و پرورش انجام شده در شهر جدید صدرا آغاز شد. مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا اضافه کرد: در فاز اول عملیات اجرایی ساخت 4 بلوک در شش طبقه و 100 واحد مسکونی در صدرا برای فرهنگیان آغاز شده و ظرف نیمه اول امسال نیز کل زمین‌های اختصاص داده شده برای ساخت هزار واحد مسکونی معلمان در صدرا تعیین و ساخت همه این واحدها در نیمه اول امسال کلید می‌خورد. 
شایان ذکر است عملیات اجرایی ساخت مسکن ملی فرهنگیان به صورت هم‌زمان در استان‌های فارس، تهران، خوزستان،  آذربایجان شرقی، کهگیلویه‌و‌بویر‌احمد، خراسان رضوی، اصفهان، سمنان، مرکزی، بوشهر و زنجان با دستور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور از طریق ویدیو کنفرانس آغاز شد.
برپایه این گزارش بیش از هزار و ١٢٠ واحد مسکونی در شهر جدید صدرا در قالب طرح اقدام ملی مسکن کلنگ‌زنی شده و این طرح قرار است در فاز نخست، در اختیار فرهنگیان قرار خواهد گرفت. در این مراسم استاندار فارس، مدیرعامل شرکت عمران صدرا و جمعی از مسئولان کشوری و استانی حضور داشتند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی