[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

صدرا میزبان فرهنگیان شد، روزنامه شیراز نوین

در یک ارتباط ویدئو کنفرانسی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، عملیات اجرایی ساخت ١١٢٠ واحد مسکن در قالب طرح اقدام ملی، ویژه فرهنگیان به نمایندگی در شهر جدید  صدرا در استان فارس آغاز شد. 
به گزارش شیراز نوین به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی فارس، استاندار فارس دوشنبه ١٥ اردیبهشت در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن ویژه فرهنگیان در شهر جدید صدرا، ضمن تبریک روز شیراز، بیان کرد: شیراز و فارس آماده حضور رئیس‌جمهور برای افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های قابل بهره‌برداری است.
دکترعنایت‌الله رحیمی ‌با اشاره به اینکه هم اکنون شاهد آغاز عملیات اجرایی  ١١٢٠ واحد در استان فارس  در قالب طرح اقدام ملی مسکن  ویژه فرهنگیان هستیم، افزود: امیدواریم  که وزارت راه و شهرسازی ساخت زیربناهای مورد نیاز در شهر جدید صدرا را همچون گذشته تداوم بخشد.
او همچنین با بیان سهمیه تعیین شده فارس در طرح اقدام ملی ٤٨‌هزار واحد است، گفت: تاکنون بیش از ٤٩ هزار نفر در فارس برای مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند.
استاندار فارس با بیان اینکه مقرر شده ٣٣٢ هکتار اراضی مورد نیاز ساخت مسکن ملی در فارس استحصال شود، گفت: این میزان در شهر صدرا برای ٢١ هزار واحد ٨٦ هکتار تعیین شده که با ساخت آن حدود ٨٠ هزار نفر به جمعیت این شهر اضافه خواهد شد. البته پیش از این مهم، ٥٠٠ هکتار به حریم شهر صدرا اضافه شده که از آن هم برای ساخت مسکن ملی استفاده خواهد شد.
رحیمی‌ادامه داد: شهر جدید صدرا شهر پُر رونقی است و می‌تواند سرریز جمعیت شیراز را پوشش دهد. امید است اقدام ملی مسکن بتواند به رفاه بیشتر فرهنگیان منتج شود.
او تأکید کرد: اقدام مسکن ملی، سرمایه گذاری بلندمدت برای نظام و مردم به عنوان بهره‌بردار است.
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوو نیز در این مراسم ضمن تبریک روز شیراز گفت: هر ایرانی در هر گوشه از دنیا که باشد به شیراز و حافظ و سعدی و شاهچراغ(ع) عشق می‌ورزد.
او همچنین ابراز امیدواری کرد که در یک زمان کوتاه، استان فارس مسکن فرهنگیان در قالب مسکن ملی را به عنوان اولین استان به اتمام برساند.
مهندس زاهدی مدیرکل راه و شهرسازی فارس و دبیر شورای مسکن استان نیز در این مراسم اضافه کرد: با عنایت به تفاهم‌نامه فی ما بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت آموزش و پرورش عملیات اجرایی 1120 واحد مسکونی در غالب طرح اقدام ملی مسکن ویژه فرهنگیان به مناسبت هفته معلم و با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر راه و شهرسازی و وزیر آموزش وپرورش از طریق ویدیو کنفرانس در استان فارس به نمایندگی در شهر جدید صدرا آغاز شد.
وی افزود: از مجموع 1120 واحد طرح اقدام ملی مسکن ویژه فرهنگیان 60 واحد مربوط به شهرستان قیر، 60 واحد شهرستان پاسارگاد، و 1000 واحد شهر جدید صدرا و اراضی الحاق به محدوده شهر جدید می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی