[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

تولید مسکن افزایشی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه دهک‌های مختلف جامعه می‌توانند در طرح اقدام ملی صاحب مسکن شوند، گفت: سازوکارهای اجرای این طرح به گونه‌ای‌تدوین شده که بر اساس سیاست دولت سیاست دولت حضور دهک‌های مختلف اجتماعی در طرح امکان‌پذیر باشد و  و بر این اساس سبد مختلفی از طرح‌ها در این پروژه تعریف شده است. به گزارش روابط عمومی‌بنیاد مسکن استان فارس، مهندس زمانی در نشست کارگروه تخصصی طرح اقدام ملی مسکن  که با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی برگزار شد به بررسی آخرین مصوبات نشست کارگروه و برنامه‌ریزی برای طرح آن در شورای مسکن پرداخت. این نشست با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌فارس، معاون مسکن شهری وکارشناسان واحدمسکن شهری بنیاد مسکن فارس و همچنین مدیرپروژه اقدام ملی منطقه لارستان ومدیرکل  راه وشهرسازی لارستان و  کارشناسان راه وشهرسازی برگزارگردید. مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در این نشست یاد آور شد: قیمت هر متر مربع  مسکن  در این طرح بسته به شرایط واحد مسکونی و ساختمان متفاوت است.
مهندس زمانی با بیان اینکه  قیمت‌ها بر اساس تعداد طبقات هر ساختمان، زیربنا و متراژ متفاوت خواهد بود،  افزود:  از آنجایی که متقاضیان خود نوع مصالح را انتخاب می‌کنند  این موضوع نیز می‌تواند در تعیین قیمت‌ها تأثیرگذار باشد.
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس خاطر نشان کرد: موضوع قابل توجه این است که در ساخت خانه‌های این طرح از همه استاندارهای مهندسی بهره‌گیری خواهد شد  و همه آموزه‌های مهندسی در استاندار ساخت و ساز رعایت خواهد شد.
وی ادامه داد: طرح اقدام ملی مسکن با هدف افزایش تولید مسکن و پاسخگویی به نیاز جامعه صورت می‌گیرد و  امید است این طرح بتواند در بلندمدت، تغییراتی اساسی را در بازار مسکن ایجاد کند.
دراین جلسه درخصوص مشکلات سامانه وهمچنین تعامل با شهرداری‌های منطقه وچگونگی صدورپروانه بحث وتبادل نظرشد.
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌کشور  در طرح اقدام ملی مسکن برای احداث ۱۳۸ هزار واحد سهمیه دارد اجرای این طرح در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و برخی از شهرهای بیشتر از این تعداد از جمله سه شهر جهرم ، فسا و مرودشت در استان فارس  به عهده بنیاد مسکن گذاشته شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی