[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

رکورد نمونه‌گیری کروناویروس را ثبت کردیم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در هفتادمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه از ثبت بیش از دو هزار و پانصد نمونه‌گیری کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته به عنوان یک رکورد قابل توجه در کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با تلاش آزمایشگاه‌های شیراز و شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه، دو هزار و ۵۸۹ تست کروناویروس تهیه شده است که از عملکرد خوب و مناسب آزمایشگاه‌ها، مراکز بهداشتی درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته حکایت دارد. او تعداد تست‌های انجام شده کروناویروس در دانشگاه علوم پزشکی شیراز را بسیار بالاتر از متوسط کشوری اعلام کرد و افزود: جای خوشحالی است که با وجود افزایش آمار نمونه‌گیری‌ها، تعداد افراد مثبت و بستری‌های عادی و بخش‌های ویژه مربوط به بیماری کووید۱۹ کاهش یافته است.
رئیس دانشگاه با مؤثر ارزیابی کردن اقدامات دانشگاه در راستای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، از تلاش همه مجموعه دانشگاه به ویژه مراقبان سلامت و تیم‌های واکنش سریع در این زمینه تقدیر کرد.
دکتر لطفی همچنین با اشاره به فعالیت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در دوران اپیدمی‌کروناویروس و برگزاری جشنواره‌های ملی و بین‌المللی با موضوع شیوع، کنترل و پیشگیری از کووید۱۹، از مدیران و کارکنان این معاونت تقدیر کرد و دستور داد تا دکتر «سید حمیدرضا هدایتی» مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه به جمع اعضای کمیته مستندسازی ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه افزوده شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی