[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۳
  • دوره جدید

پیام تبریک شهردار اصفهان به مناسبت روز شیراز ، روزنامه شیراز نوین

شهردار اصفهان در پیامی‌«روز شیراز» را به شهردار و مردم این کلانشهر تبریک گفت. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، در پیام قدرت الله نوروزی به حیدر اسکندرپور آمده است:
«روز شیراز دوست داشتنی، شهر شعر و شور را صمیمانه تبریک می‌گویم. اگرچه این روزها، اردیبهشت زیبای شیراز هم مانند حال و هوای اردیبهشتی اصفهان، خالی از حضور هرساله گردشگران و مسافران است، اما روز شیراز و هفته فرهنگی اصفهان، هر دو در اردیبهشت ماه، بهانه‌ای است تا دوستداران این شهرهای تاریخی، میراثی و گردشگری بار دیگر پاسدار هویت‌های فرهنگی شهرهای ایران عزیز باشند و به این بهانه، از مشاهیر و داشته‌های این شهرها، حال و هوای امروز و برنامه‌های فردایشان، بیشتر بدانند، بگویند و بشنوند؛ نیک می‌دانیم که اشتراکات فراوان و متعدد دو شهر اصفهان و شیراز از جمله وجود مکاتب هنری، معماری و خوشنویسی، پایتختی دو شهر در دوران‌های متعدد، عضویت این دو شهر در مجمع جهانی ICCN (شبکه همکاری بین شهری میراث فرهنگی ناملموس) از مشترکات اصفهان و شیراز است.
همین اشتراکات هویتی و فرهنگی است که حضور مشترک این دو شهر در مثلث گردشگری ایران در کنار شهر تاریخی یزد را سرمنشأ اتفاقات و رخدادهای گردشگری بر مبنای هم افزایی و تعامل شهرها قرار داده است.
بی‌صبرانه منتظر روزهایی هستیم که کرونا سایه از صنعت گردشگری بردارد و دوباره روزهای پربار از حضور گردشگران داخلی و خارجی را در شهرهای اصفهان و شیراز شاهد باشیم. برای سلامتی شهروندان دوست داشتنی شیراز و استان فارس، در این ایام آرزوی سلامتی داشته و به قول حافظ شیرازی « خوشا شیراز و وضع بی مثالش؛ خداوندا نگه دار از زوالش» را برای این دیار و مردمش، آرزومندیم.»

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی