[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

الگوی موفق کشوری شدیم ، روزنامه شیراز نوین

عزیزی: در جریان مقابله با کرونا به دنبال هم‌افزایی بودیم

رئیس قرارگاه بهداشت و سلامت حرم شاهچراغ(ع)، شکل گیری این قرارگاه را حاصل حرکتی بزرگ، بی‌نظیر و تاریخی در استان فارس دانست. ابراهیم عزیزی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا و با ابتکاری که از سوی حضرت آیت الله دستغیب تولیت معزز حرم شاهچراغ(ع) با تشکیل قرارگاه بهداشت و سلامت این حرم مطهر شکل گرفت، شاهد وحدت رویه در جهت‌دهی منطقی و منسجم به اقدامات و کمک‌های مردمی ‌بودیم. وی در ادامه با تشریح چگونگی شکل‌گیری قرارگاه بهداشت و سلامت حرم شاهچراغ(ع) خاطرنشان کرد: در ابتدا یک شورای راهبردی با حضور امام جمعه شیراز، تولیت آستان، استاندار فارس و برخی مسئولان پیش‌بینی و ذیل قرارگاه نیز یک ستاد اجرایی تشکیل شد.
عزیزی ادامه داد: برای اینکه امور قرارگاه در یک مسیر منظم و منطقی پیش رود، 7کارگروه از جمله کارگروه‌های بهداشت، فرهنگی، محلات، نظارت و...تعریف شد که هر کدام از کارگروه‌ها بر نیازهای اساسی حوزه مربوطه متمرکز شدند. عزیزی تصریح کرد: قرارگاه احمدبن موسی(ع) مدل خوبی شد برای مقابله با مشکلات به طوری که خیلی از استان‌ها از آن الگو گرفتند در حالی که ما مایل نبودیم نقش یک خیریه را داشته‌باشیم بلکه بیشتر به دنبال یک هم افزایی بودیم. وی در مورد اقدامات قرارگاه نیز به صورت مصداقی گفت: با بهره‌گیری از تمام فرصت‌ها، قریب 150هزار بسته معیشتی تحویل نیازمندان شد و بیش از یک میلیون تولید وسائل بهداشتی از قبیل ماسک و... داشتیم ضمن اینکه یک صد هزار لیتر مواد ضد عفونی را نیز تأمین و تولید کردیم.
منتخب شیراز و زرقان در مجلس یازدهم افزود: سعی ما در قرارگاه بر این بوده که گروه‌های آسیب‌پذیر و مبتلایان به کرونا در اولویت اهدای کمک‌ها قرار گیرند لذا از طریق خُدّام بسته‌های معیشتی و بهداشتی با حفظ کرامت انسان‌ها به درب منازل برده شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی