[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

واردات به تولید داخلی آسیب وارد نکند ، روزنامه شیراز نوین

در یکصد و سی و پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برخی از موضوعات مهم اقتصادی کشور بررسی و به تصویب رسید. به گزارش ایسنا، در این جلسه که روز سه‌شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن‌روحانی برگزار شد، گزارشی از آخرین وضعیت تأمین کالاهای اساسی در سال جاری  به اطلاع اعضا رسید.
بر اساس این گزارش، خرید تضمینی گندم در مقایسه با سال گذشته از نظر میزان تولید و تأمین نیاز داخلی مناسب ارزیابی شده و ذخائر استراتژیک کالاها مطابق برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته است.
در این جلسه همچنین مقرر شد با هماهنگی لازم بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی جدول واردات به گونه‌ای تهیه شود تا ضمن تأمین به موقع کالاهای مورد نیاز مردم، چرخه تولید داخلی نیز دچار خلل نگردد. در ادامه این جلسه همچنین شیوه چگونگی تأمین مالی برای نوسازی نیروگاه جدید ری بررسی و تصویب شد.
وزیر اقتصاد نیز از برنامه ریزی‌های انجام شده برای آزاد‌سازی سهام عدالت گزارش داد.
در این گزارش براساس تأکید رئیس‌جمهور مبنی بر تسهیل در فرآیند آسان‌سازی شیوه واگذاری برای سهامداران، مقرر شد مطابق برنامه اعلام شده سازمان خصوصی‌سازی، صاحبان سهام با انتخاب یکی از بانک‌ها و مراجعه به آن ضمن ارائه وکالت‌نامه فروش بتوانند در موعد اعلام شده پول برداشت کنند.
در این جلسه همچنین گزارشی از همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی‌ایران با جمهوری خلق چین ارائه شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی