[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

وزیر امور خارجه: درباره جزئیات قضیه سفارت انگلیس طرفین باید مذاکره کنند، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: برای پرداخت غرامت در موضوع سفارتخانه انگلیس در ایران، طرفین باید مذاکره کنند هنوز هیچ اقدامی‌در این ارتباط صورت نگرفته است.
به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه طبق برخی اخبار، گویی ایران مجبور به پرداخت غرامت به سفارت انگلیس در پی اتفاقی که برای این سفارتخانه افتاد، شده؛ چنانکه گفته می‌شود در جریان این اتفاق به برخی از آثار فرهنگی موجود در این سفارتخانه صدماتی وارد شده و برخی از نمایندگان مجلس نیز در این زمینه موضع‌گیری کرده‌اند؟ گفت: مقرراتی در حوزه بین‌الملل وجود دارد و دولت ایران هم اعلام کرده که حفظ و حراست از سفارتخانه‌های خارجی در ایران تعهد دولت جمهوری اسلامی‌ایران است و همه مقامات کشور نیز بر این نکته تأکید کرده‌اند.
وی افزود: در مورد جزئیات باید طرفین مذاکره کنند و هنوز هیچ اقدامی‌صورت نگرفته است.
ظریف همچنین در مورد انتشار برخی از اخبار در ارتباط با مذاکره با آمریکا، گفت: هیچ مذاکره‌ای با آمریکا در میان نیست، آمریکا نشان داده است که نمی‌توان به مذاکراتش اعتماد کرد، نمی‌توان به نتیجه مذاکرات با آنها اعتماد کرد و تقریباً همه دنیا به این نتیجه رسیده اند که هر توافقی که با آمریکا انجام دهند هر لحظه که آمریکایی‌ها بخواهند، آن توافق را نادیده می‌گیرند. وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: دولت کنونی آمریکا  به جای بهانه‌تراشی باید  به دنبال اصلاح رفتار خود باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی