[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

صنعت ساختمان شعار سال را محقق می‌کند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی‌اداره کل راه و شهرسازی لارستان، جلسه هم‌اندیشى طرح اقدام ملى مسکن شهرستان‌هاى لارستان، خنج، گراش و اوز با حضور مهندس باقری‌فرد مدیرکل راه و شهرسازى لارستان، مهندس زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس، حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، عباسی فرماندار خنج، معاونان فرمانداری گراش و اوز، شهرداران و رؤساى ادارات بنیاد مسکن، راه و شهرسازى، آبفا و آموزش و پرورش در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.
در ابتدای جلسه حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین اظهار داشت: ضرورت برگزاری این جلسه و هم افزایی در اقدامات قبل از شروع مراحل اجرایی پروژه به‌دلیل آنکه تمامی‌جوانب و نیاز سنجی‌های طرح و پروژه در ابتدای راه به شکل مطلوبی صورت پذیرد لازم به نظر می‌رسید.
وی افزود: عدم هماهنگی دستگاه‌های متولی در چنین پروژه‌های در میانه راه موجبات بروز تعارضات اجتماعی خواهد شد که لازم است موانع و مشکلات پیش رو با هماهنگی و تشریک مساعی و تقسیم وظایف هریک از دستگاه‌های اجرایی به خوبی مرتفع گردد.
در ادامه باقری‌فرد مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه  وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح اقدام ملی تأمین مسکن را در قالب احداث ٤٠٠ هزار واحد در سراسر کشور برنامه‌ریزی کرده است، افزود: برای تحقق شعار سال هیج صنعتی در کشور به اندازه صنعت ساختمان نمی‌تواند مؤثر واقع شود از همین رو می‌توان اذعان داشت این صنعت ١٢٠ رشته را با خود به همراه دارد بر همین اساس سرعت بخشیدن به این پروژه یکی از اولویت‌های کاری این اداره کل می‌باشد.
وی تصریح کرد: طبق ضوابط و دستورالعمل‌های تعریف شده این طرح متقاضی محور بوده و برای دهک‌های٤ تا ٧ تعریف شده است و تا زمانی‌که که مراحل ثبت‌نام و پالایش آن به اتمام نرسد جهت تسریع در آن بایستی پیش نیاز و طراحی‌های لازم و اقدامات مربوط به صدور پروانه ساختمانی و وظایف مربوط به نظام مهندسی در اینگونه جلسات و باهمت نهادهای مربوطه شروع گردد. مدیر کل راه و شهرسازی لارستان خاطر نشان کرد : در حوزه استحفاظی این اداره کل ٣٠٨٠ واحد در مرحله اول و ١٢٠٠ واحد دیگر در مرحله دوم نام‌نویسی شد که جمعاً ٤٢٨٠ ثبت‌نام صورت گرفت که از این میان سهم لار ٤٨٦، خنج ٢٠٠، گراش ٢٠٠ و اوز نیز ٢٠٠ واحد می‌باشد. وی در بخش دیگر دستورکار جلسه که مربوط به تأمین مسکن فرهنگیان بود، اضافه کرد: توافق‌نامه ما بین وزارت راه و شهرسازی و آموزش و پرورش در سطح این دو وزارتخانه صورت گرفته که طبق آن آموزش و پرورش بایستی زمین‌های مازاد در اختیار خود را با هر کاربری در اختیار ادارات کل قرار دهد که در جلسات کمیسیون ماده ٥ زمین‌ها معرفی تا مراحل تغییر کاربری آن به مسکونی طبق توافقات صورت گرفته انجام گردد که از این فرصت موجود تعدادی از فرهنگیان عزیز و واجد شرایط نیز صاحب‌خانه شوند.
باقری‌فرد همچنین در خصوص تعداد واحدهای مسکن فرهنگیان گفت: سهمیه اعلام شده طبق توافقات صورت گرفته در وزارت خانه بوده و بر این اساس از ٥٠١ واحدی که مجوز واگذاری آن به این اداره کل ابلاغ شده ٢٧٢ واحد به آموزش و پرورش لار، ٩٣ واحد به آموزش و پرورش لامرد، ٣٤ واحد به آموزش و پرورش خنج ،٥٠ واحد به آموزش و پرورش مهر و ٥٢ واحد به آموزش و پرورش گراش تعلق خواهد گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی