[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

خلق تابلو‌های نقش برجسته با خشت وگل، توسط کارمند دانشگاه پیام نور نی‌ریز، روزنامه شیراز نوین

مجتبی زردشت، کارمند دانشگاه پیام نور نی‌ریز و هنرمند برجسته این شهرستان در این ایام که به خاطر بیماری کرونا و وجود محدودیت‌های اجتماعی، وقت‌های فراغت در کارگاه کوچک خود در منزل به خلق آثار هنری زیبا می‌پردازد.
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه پیام نور نی‌ریز، زردشت در این ایام چندین اثر زیبای هنری با سبک نقش برجسته سفال با مضامین مختلف خلق کرده که هر یک از این آثار به نوعی منحصر به فرد است.
وی در خصوص نحوه خلق این آثار که با خشت گل انجام می‌شود، افزود: بعد از زدن خشت‌ها طرح را روی کار پیاده و با ابزارهای مخصوص نقش برجسته به آنها حجم می‌دهم و بعد از خشک شدن کارها آنها را در کوره گذاشته که با دمای 900 درجه سانتیگراد حرارت می‌بیند پس از نصب کار بر روی دیوار به عنوان نمای داخل یا بیرون ساختمان و حتی با نصب بر روی چوب به‌عنوان تابلو نقش برجسته سفال، پتینه کاری نقش برجسته بر روی آن انجام می‌شود.
شایان ذکر است که در گذشته نیز، آثار هنری این هنرمند دانشگاه پیام نور شامل چندین تابلو و اثر هنری ارزشمند در سبک‌های مختلف نقاشی و نقش برجسته سفال در نمایشگاه‌های کشوری، استانی و شهرستان به نمایش گذاشته شده و از وی تقدیر شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی