[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

برگزاری آیین قدر در بوستان دراک، ادامه می‌یابد، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اعلام کرد: با استقبال خوب شهروندان مؤمن و روزه‌دار از نخستین آیین معنوی احیای شب‌های قدر در بوستان کوهستانی دراک شیراز، این برنامه پرفیض و عبادی در شب‌های ۲۱ و ۲۳ رمضان نیز با شکوه هرچه بیشتر برگزار خواهد شد. 
سید علیرضا دیهیمی، ضمن تسلیت ایام شهادت مولای متقیان امام علی(ع) عنوان کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری آیین عبادی شب‌های ارزشمند قدر و اهمیت و ارزش دعا و راز و نیاز در این شب‌ها، سازمان فرهنگی شهرداری شیراز با در نظر گرفتن شیوع بیماری کرونا در طرحی تازه این آیین را برای نخستین بار با حضور مردم در خودرو‌ها برگزار کرد. 
وی ابراز داشت: این مراسم، شب ۱۹ رمضان با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی، حفظ فاصله هوشمند اجتماعی و مبتنی بر مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا با استقبال بیش از  ۵۰۰ خودرو در محوطه بوستان کوهستانی دراک برگزار شد که طی آن، دعاهای ویژه مراسم احیا توسط مداحان خوب شهرمان قرائت شد و شهروندان به‌ صورت‌ خانوادگی از طریق موج FM رادیو خودروی خود، هم‌صدا با آن به راز و نیاز پرداختند. رئیس اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ضمن قدردانی از نهادهای دست‌اندرکار تدارک این آیین پرفیض عنوان کرد: اورژانس فارس، نیروی انتظامی، آتش‌نشانی، نیروهای خدماتی و اجرایی شهرداری شیراز، جمعیت دلدادگان حضرت علی‌اکبر(ع)، أصحاب رسانه و دیگر نهاد‌ها در این برنامه با سازمان فرهنگی همگام و همراه بودند.
دیهیمی ابراز داشت: مراسم شب‌های قدر در پنجشنبه۲۱ و شنبه ۲۳ ماه مبارک رمضان، همچون نخستین شب از ساعت ۳۰: ۲۳ در بوستان کوهستانی دراک (واقع در بزرگراه حسینی الهاشمی) آغاز و به مدت ۱۵۰ دقیقه ادامه خواهد داشت. این برنامه ازطریق صفحه اینستاگرامی farhangi.shiraz به صورت زنده پخش خواهد شد.
وی ادامه داد: باتوجه به ساعت برگزاری برنامه، ضروری است شهروندان به‌منظور حفظ سلامت بیشتر خود تا حد امکان از آوردن کودکان خودداری کنند.  همچنین تعداد سرنشینان هر خودرو حد اکثر باید ۳ نفر باشد.
 لازم  به ذکر است با سنجش دمای بدن شهروندان در ورودی پارک، از حضور افرادی که درجه دمای بدنشان بالاتر از حد معمول باشد، ممانعت خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی