[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

حکم سازش پرونده‌ها‌ را مختومه کرد، روزنامه شیراز نوین

ایسنا/فارس رئیس کل دادگستری فارس از سازش به عنوان سرنوشت بیش از 90درصد پرونده‎های ارجاعی از دادگاه ویژه تصادفات به شوراهای حل اختلاف یاد کرد و شناسایی و تشویق شعب برتر در امر صلح و سازش را مهم برشمرد.
حجت الاسلام سیدکاظم موسوی در نشست شورای سیاست گذاری شورای حل اختلاف استان فارس با تأکید بر اینکه مهم‌ترین وظایف این شورا، حل اختلاف گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه است، گفت: با توجه به بخشنامه اخیر ریاست قوه قضائیه در خصوص ارجاع پرونده‌های دادگاه و دادسرا به شوراهای حل اختلاف باید تلاش همه‌جانبه‌ای برای مصالحه پرونده‌های ارجاعی از طرف شوراهای حل اختلاف انجام شود.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمو‌می ‌دادگستری فارس، موسوی اثر صلح و سازش را بسیار سازنده و دارای دامنه وسیع با شعاع گسترده در سطح اجتماع دانست و در این نشست از هیئت بازرسی خواست در بازرسی‌های خود از مجتمع‌ها و حوزه‌های قضایی در فرم‌های مربوطه، درصد ارجاع پرونده‌های دادگاه و دادسرا به شورا  لحاظ شود. رئیس کل دادگستری فارس در خصوص آموزش مجموعه شوراهای  حل اختلاف نیز گفت: آموزش اعضای شورای حل اختلاف بسیار حائز اهمیت بوده و لازم است از ظرفیت قضات دادگستری  بیش از بیش در این زمینه استفاده شود.
موسوی همچنین از معاونت منابع انسانی دادگستری فارس خواست دوره‌های ویژه مهارت گفتگو ویژه اعضای شوراهای حل اختلاف و با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید مجرب برگزار کند.
او با بیان اینکه حفاظت و اطلاعات نیز یکی از ارکان مهم در شورای حل اختلاف است که با جدیت مورد توجه قرار داشته، تأکید کرد: لازم است حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف بر عملکرد قضات، اعضا و کارکنان دفتری شعب نظارت ویژه داشته باشد.
رئیس دادگستری فارس  از معاون دادستان مرکز استان نیز خواست ‌در جلسه‌ای با حضور سرپرستان مجتمع‌ها و قضات در خصوص ساماندهی سیل پرونده‌های اجاره‌بها برگزار کنند و پیشنهادات خود را در این خصوص ارائه کنند.
موسوی با تأکید بر لزوم شناسایی ریش‌سفیدان و متنفذان محلی و ساماندهی آنها تحت عنوان مصلحان قرآنی، گفت: مصلحان قرآنی کارشان سازش است و شامل نیروهای اداری بازنشسته و سایر متنفذان محلی می‌شود. او با تأکید بر نقش شوراهای حل اختلاف در کاهش پرونده های قضایی، از رؤسای دادگستری شهرستان‌های استان خواست از ظرفیت شوراها به طور شایسته استفاده کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی