[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

روابط‌عمومی ‌مجموعه‌ای است از دانش و عشق، روزنامه شیراز نوین

حمید کریمی‌، مدیر کل روابط عمومی ‌دانشگاه آزاد اسلامی ‌استان فارس و واحد شیراز به مناسبت 27 اردیبهشت، روز روابط عمومی‌ها گفت: بدون شک روابط عمومی‌ یکی از مشاغل چندبعدی دنیای امروز است. بسیاری از ویژگی‌ها، تخصص و علایق، هنر و خلاقیت، مدیریت و مطالعه، جوشش و ذوق درونی و عوامل بی‌شمار دیگری باید گردهم آیند تا دستاوردهای اثربخش این فن و هنر متجلی گردد. به نظرم یک سری پیش‌نیاز‌ها، الزامات و نکات اساسی و ذی‌ربط در روابط عمومی ‌پویا و کارآمد مهم است که مهم‌ترین آنها بدین شرح می‌باشد:
 اما «نه به قصد خواندن و گذشتن» بلکه به قصد خواندن و ایستادن و به تأمل نشستن. عشق و تمایلات درونی نزد فعالان روابط عمومی ‌یک ضرورت است.
اگر نان از آرد تولید و ساخته می‌شود، فن روابط عمومی ‌از «خلاقیت و نوآوری» مایه می‌گیرد.
روابط عمومی ‌مجموعه ای است از دانش و عشق، علم و هنر، ذوق و درایت.
به‌کارگیری خلاقیت و نوآوری در کلیه فعالیت‌ها.
توانایی بالا در زیبایی شناختی و تقویت این حس در ادراکات فردی و بروز و ظهور آن در فعالیت‌های سازمانی و فرهنگی و رسانه ای.
نقش روابط عمومی‌ها در سال جهش تولید این است که روابط عمومی‌ها باید با مدیریت ارتباطات یکپارچه در سطح ملی و به‌کارگیری مؤثر تمامی ‌تکنیک‌ها و تکنولوژی‌های ارتباطی، موضوعات بخش را اولویت بندی و با مخاطبان اصلی ارتباط مؤثر برقرار کنند و بتوانند نقش مهمی‌ در ایفای شعار سال داشته باشند.
و پایان سخن اینکه: توصیه من به رسانه‌ها این است که سه وظیفه اصلی خود را که شامل نقد و نظارت، اطلاع رسانی و تبادل آرا سرلوحه کاری خود قرار دهند و از هیچ کوشش و تلاشی در این راه دریغ نکنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی