[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

اطلاع‌رسانی نماد توسعه‌یافتگی جوامع است، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز با ارسال پیامی، ‌۲۷ اردیبهشت ماه روز ارتباطات و روابط عمومی ‌را به شاغلان و تلاشگران این عرصه تبریک گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، در متن پیام مهندس اسکندرپور آمده است: با توسعه فناوری‌های اطلاعاتی و گسترش دسترسی به رسانه‌های مختلف در دنیای امروز، توجه به علم ارتباطات نقشی حیاتی در زمینه آگاه سازی عمومی‌ و حیات سازمان‌ها ایفا می‌کند. از نمادهای توسعه یک جامعه می‌توان به اطلاع رسانی صحیح و به‌موقع، روشن‌ سازی افکار عمومی، مردم‌داری و احترام به حقوق افراد و تلاش برای افزایش مشارکت مردم به عنوان شهروندان آگاه و مسئولیت پذیر اشاره کرد و روابط عمومی‌ می‌تواند با درهم آمیختن هنر، علم و تخصص قدم در این مسیر بگذارد.
روابط عمومی‌ها به ویژه در نهادی همچون شهرداری که بر ابعاد مختلف زندگی شهروندان تأثیرگذار است، نقش حیاتی و ارزنده‌ای را در پاسخگویی و شفاف‌سازی افکار عمومی ‌نسبت به اتفاقات درون و برون سازمان و ارائه سیاست‌ها و موضع‌گیری‌های سازمان در خصوص اقدامات و اتفاقات مختلف سطح شهر دارد. موفقیت در ایفای این نقش حیاتی وام‌دار علم، تخصص و تعهد شاغلان عرصه روابط عمومی ‌به عنوان حلقه ارتباط بین مدیران، کارکنان و شهروندان است. نقش و جایگاه روابط عمومی‌ها در بحران شیوع ویروس کرونا خود را بیش از پیش نشان می‌دهد، آنجا که به دل شهر می‌زنند و برای اطلاع‌رسانی صحیح و دقیق تلاش می‌کنند تا خبرها و اطلاعات امیدوارکننده همچون ضدعفونی معابر، پیگیری‌ها برای حفظ جان شهروندان و... مرهمی ‌باشد بر نگرانی و اضطراب همه‌گیر مردمی ‌که چشمشان را به قاب تلویزیون و گوشی‌های تلفن همراه دوخته اند، خبرها را دنبال می‌کنند و روزهای بهتر را انتظار می‌کشند.
از این رو با توجه به نقش اثرگذار روابط عمومی‌ها در شکل گیری افکار عمومی،‌ به ویژه در مواقع بحرانی، باید به جایگاه علمی‌ و تخصصی آنها نگاهی دقیق‌تر داشته باشیم و در مسیر ارتقای توانمندی شاغلین این عرصه گام برداریم تا در ارتباطی دو سویه شاهد ارائه تصویری صحیح از سازمان نزد مردم و از سوی دیگر انتقال خواسته‌ها و نیازهای شهروندان به گوش مدیران باشیم.
۲۷ اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی ‌را به شاغلین این عرصه در شهرداری شیراز تبریک می‌گویم و امیدوارم در مسیر ارتقا و تعالی کلانشهر شیراز گام‌های ارزنده ای بردارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی