[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

رتبه نخست کشوری را نشانه رفته‌ایم، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: در سال گذشته جمعیت هلال احمر فارس از رتبه 22 کشوری به رتبه هفتم ارتقا یافت و در تلاش هستیم رتبه نخست ایران را در سال جاری به استان فارس اختصاص دهیم. حسین درویشی، با گرامیداشت هفته هلال احمر و روز جهانی صلیب سرخ در جمع خبرنگاران گفت: 45 هزار بسته بهداشتی توسط جمعیت هلال احمر فارس و با هماهنگی با علوم پزشکی شیراز در اختیار خانواده‌ها قرار گرفته و 5هزار بسته معیشتی در میان نیازمندان و افراد کم‌برخوردار توزیع شده است.
وی با اشاره به ارائه خدمات حمایت روانی در راستای کاهش و کنترل استرس و هیجانات روحی ناشی از کرونا خاطرنشان کرد: شعب جمعیت هلال احمر فارس در ورودی‌‌های شهر و استان شامل ترمینال‌‌ها و فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب صفر اقدام به تب سنجی و طرح غربالگری پرداخته و تاکنون بیش از یک میلیون و 850 نفر را مورد پایش قرار داده است. درویشی با اشاره به ابتلای جمعی از اعضای هلال احمر فارس به ویروس کرونا گفت: در هفته‌های اخیر تعدادی از خدمت رسانان جمعیت هلال احمر فارس به بیماری کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه همگی آنها بهبود یافتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس با اشاره به برخی از اقدامات این نهاد گفت: در سال گذشته 50 دوره آموزشی توسط کارشناسان این جمعیت برگزار شده و پایگاه‌‌های امداد و نجات در شهرستان‌های داراب، مهر، لامرد، ارسنجان و خنج احداث شده است. وی افزود: در راستای مدیریت بحران و پشتیبانی از نیازهای کلانهشر شیراز در زمان حوادث غیرمترقبه، سوله‌های بزرگی برای اقلام دپوی غذایی و بهداشتی در شهرستان‌های فیروزآباد، خرامه، کازرون، زرقان و سروستان احداث شده که می‌توان در مواقع ضروری از آنها استفاده کرد. درویشی با اشاره به راه‌اندازی مرکز جامع توان‌بخشی و خدمات درمانی در مجتمع دروازه کازرون شیراز گفت: در سال گذشته بیش از 50 دوره آموزشی به همت کارشناسان این مرکز در سراسر استان برگزار شده و جمعیت هلال احمر استان فارس موفق به اخذ نمره قبولی در کشور گردید.
شایان ذکر است در ایام تعطیلات نوروز 35 پایگاه جاده‌‌ای جمعیت هلال احمر به صورت 24 ساعته در سطح استان به ارائه خدمات به هم میهنان مشغول بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی