[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

مواجهه با حریق در مراتع برنامه‌ریزی می‌خواهد، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان شیراز آمادگی برای مواجهه احتمالی با آتش سوزی‌های فصل تابستان را یک الزام دانست و گفت: با توجه به رویش مجدد گیاهان علفی در مراتع و جنگل‌ها، برنامه ریزی برای کسب آمادگی‌های لازم برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی الزامی ‌بوده و یک تکلیف است.
به گزارش روابط عمومی‌ فرمانداری شهرستان شیراز، محمدرضا امیری در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان شیراز که با موضوع ایجاد آمادگی و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی و اطفاء حریق احتمالی جنگل‌ها و مراتع برگزار شد، گفت: با توجه به وضعیت بارندگی‌های حاصل شده در دو سال اخیر و سال زراعی جاری، علی‌رغم بروز مشکلاتی ناشی از وقوع سیلاب در سال گذشته که تبعات آن هنوز باقی است، این بارش‌ها، رویش گیاهان علفی و سرسبزی طبیعت را به دنبال داشته که بهار زیبایی را نیز برای استان فارس و شهرستان شیراز رقم زده است.
وی ادامه داد: با توجه به این موضوع، باید برنامه ریزی و تدابیر لازم جهت پیشگیری از وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها، مراتع و مزارع در سطح شهرستان اتخاذ شود.
فرماندار شهرستان شیراز تأکید کرد: در حادثه آتش سوزی در منطقه کهمره سرخی در سال گذشته، برنامه‌ریزی‌های انجام شده با همکاری دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف برای مدیریت آتشی که از منطقه بالاده کازرون به شهرستان شیراز منتقل شد، قابل تقدیر بود. طبق نظر کارشناسان و مسئولان در حادثه مذکور، بیشتر گیاهان علفی دچار حریق شده بود که خوشبختانه رویش مجدد اغلب درختانی نیز که بعضاً در آن آتش‌سوزی آسیب دیده بودند، در بارندگی‌های سال جاری، حاصل شد.
امیری خواستار تهیه طرحی برای پیشگیری و مواجهه با آتش سوزی‌های احتمالی توسط دستگاه‌هایی همچون اداره منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان، با حمایت ادارات استانی متبوع آن‌ها و با همکاری سایر اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شد و گفت: در سال گذشته اقداماتی در این زمینه در خصوص جنگل‌ها و مراتع، به صورت مشخص انجام شده؛ اما امسال دستورالعمل اطفاء حریق جنگل‌ها، مراتع و عرصه‌های منابع طبیعی به صورت تفصیلی تر تهیه شده که در این جلسه در خصوص آموزش، ایجاد هماهنگی و یادآوری شرح وظایف دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف نکاتی ارائه خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی