[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

فرصت بازسازی ارتباط با مردم فراهم شود، روزنامه شیراز نوین

دکتر پرنیان به مناسبت 27 اردیبهشت ضمن بررسی عملکرد اداره روابط عمومی‌شهرداری صدرا با اشاره به روز ارتباطات و روابط عمومی‌اظهار داشت: روابط عمومی‌ پیشانی خدمات‌رسان و مرکز ارتباط مردم با دستگاه اجرایی است تا اطمینان حاصل شود که دستگاه اجرایی از مسیر خدمت‌رسانی خود خارج نشده است.
شهردار صدرا با اشاره به مناسبت این روز بیان کرد: همه روزها، روز روابط عمومی‌و ارتباط با مردم است اما نامگذاری یک روز خاص به عنوان روز روابط عمومی، فرصتی است برای بازسازی ارتباط سازنده با مردم و تلاش در جهت کیفیت خدمت‌رسانی و ایجاد اعتماد عمومی.
وی با اشاره به مشکلات پیشین شهرداری صدرا گفت: اگر ارتباط مستقیم و بی‌واسطه مردم با شهردار حفظ شود؛ بسیاری از دلالان و افراد خنّاس فرصتی برای ایجاد فساد در دستگاه اجرایی پیدا نخواهند نمود.
دکتر پرنیان شهردار صدرا با اشاره به عزم شهرداری بر ارتباط گسترده و نظام‌مند با همه شهروندان و اقشار مختلف، ضمن تشکر از همکاران مجموعه اداره روابط عمومی‌شهرداری صدرا، از بسته ارتباط مردمی‌ شهرداری صدرا خبر داد. وی گفت: شهروندان عزیز با مراجعه به سایت شهرداری صدرا به آدرس shahrdari-sadra.ir ضمن اطلاع از اخبار و عملکرد شهرداری، می‌توانند ایده‌های فرهنگی خود را مستقیم مطرح نمایند یا با ارسال گزارش تخلفات ساختمانی و یا تخلف در حوزه‌های مختلف شهری، شهرداری را در مبارزه با اقدامات غیر قانونی یاری نمایند. همچنین در این سایت امکان دریافت وقت دیدار با شهردار و ارتباط با روابط عمومی‌ فراهم گردیده است. علاوه بر این در آدرس صفحه رسمی‌شهرداری در اینستاگرام به آدرس shahrdarisadra@ مردم می‌توانند نظرات یا درخواست های خود را به اطلاع شهرداری رسانده و در صورت ذکر شماره تماس، پاسخ نیز به اطلاع آنان می‌رسد. علاوه بر این، در کانال‌های خبری در پیام رسان واتساپ، ادمین‌های کانال‌ها در محیط پیام رسان، پاسخگوی مردم هستند.
در این میان برای ارتباط بی واسطه با شهردار و بیان تخلفات احتمالی و یا مطالب محرمانه شماره همراه شهردار صدرا به شماره 09179346966 در اختیار مردم می‌باشد که مردم مطالب خود را صرفاً به صورت پیام به شهردار ارسال می‌نمایند. کلیه پیام‌ها مطالعه و در صورت نیاز دستور پیگیری برای آنها صادر می‌شود و نتیجه رسیدگی نیز به اطلاع فرستنده پیام رسانده می‌شود.
شهردار صدرا افزود: شماره تلفن ثابت شماره 36412929 نیز جهت ضبط پیام‌های مردمی‌در نظر گرفته شده که مردم می‌توانند نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح نمایند. همچنین کد دستوری «ستاره شصت و شش پنجاه و پنج ستاره هفتاد و هفت صد مربع» (#77100*6655*) نیز برای پیگیری درخواست یا نیازهای مردمی‌از طریق کد USSD در نظر گرفته شده است. 
علاوه بر موارد فوق، در جهت رفع نیازهای خدماتی مردم، شماره اورژانس خدمات شهری به شماره 137 نیز روزانه پاسخگوی مردم می‌باشد.
دکتر پرنیان افزود: تلاش ما این است که با تمام توان صدای مردم را بشنویم و در حد مقدورات و مقررات، مشکلات آنان را مرتفع نماییم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی