[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

روستاهای جنوب فارس توانمندی‌های کم‌نظیری در توسعه دارند، روزنامه شیراز نوین

 دکتر حسین حسین‌‌زاده نماینده منتخب جنوب استان فارس در مجلس یازدهم در دیدار با مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌فارس افزایش اعتبارات عمرانی روستاهای لارستان، خنج، گراش و اوز را خواستار شد و افزود: آهنگ آبادانی و پیشرفت روستاهای مناطق جنوبی استان فارس که عمدتاً منطقه محروم و بی‌بضاعت اما با ظرفیت و پتانسیل بالا هستند باید با افزایش اعتبارات عمرانی و تسهیلات با مدیریت جهادی شتاب گیرد.
به گزارش روابط عمومی‌بنیاد مسکن استان فارس، دکتر حسین‌زاده در دیدار با مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس موضوع افزایش سهمیه تسهیلات مسکن و اعتبارات عمرانی روستاها را مورد بحث و بررسی قرار داد و بیان داشت: توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی و برخورداری مناطق محروم از سهم عادلانه از توسعه یک مطالبه مردمی ‌و جدی است که باید با مشارکت و همراهی همه دستگاه‌ها و نهادها محقق گردد.
نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی ‌در بخش دیگری از سخنانش به محرومیت‌های برخی از مناطق روستایی اشاره کرد و افزود: بسیاری از مناطق روستایی در این شهرستان‌ها از ابتدایی‌ترین امکانات توسعه هم محروم مانده‌اند، هر چند به برکت نظام اسلامی‌فعالیت‌های عمرانی مناسبی در این مناطق شکل گرفته اما حجم محرومیت‌ها همچنان زیاد است. حسین‌زاده تأکید کرد: روستاییان از شریف‌ترین اقشار جامعه هستند که می‌بایست از بیشترین و بهترین خدمات بهره‌مند باشند، ظرفیت‌های بی‌بدیل گردشگری روستایی در شهرستان‌های خنج و اوز وجود دارد که می‌بایست با برنامه‌ریزی و اختصاص بودجه و اعتبار از آن استفاده کرد. مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز در این نشست با ارائه گزارشی از توسعه روستایی در استان فارس یاد‌آور شد: فارس در بسیاری از شاخص‌های توسعه ومحرومیت بیشتر از متوسط کشوری رشد داشته‌است، هر چند توسعه روستایی یک فرایند است و می‌بایست در طول یک بازه زمانی مورد ارزیابی قرار گیرد، اما در 10 سال گذشته ما شاهد رونق دوچندان فعالیت‌های ایجاد درآمد و تأمین معیشت و توسعه و محرومیت‌زدایی بیشتری در مناطق روستایی بوده‌ایم. وی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های توسعه در روستاهای استان فارس اضافه کرد: در سال گذشته  مساحتی معادل 2میلیون 731 هزار و 409 متر مربع از معابر روستایی فارس آسفالت شده و توسعه یافته که بخش قابل توجهی از این توسعه معابر در شهرستان‌های جنوب فارس انجام شده است .
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس همچنین با بیان اینکه تأمین مسکن متناسب با سطوح درآمدی اقشار مختلف جامعه در شهرها از کارکردهای اصلی بنیاد مسکن است، گفت: هم اکنون بیش از یک هزار واحد مسکونی شهری با میانگین 38.5 درصد پیشرفت در شهرهای مختلف استان فارس از جمله شهرهای جنوب فارس  در دست اجرا است. سال گذشته برای تکمیل و اجرای این واحد‌ها 427 میلیارد ریال صرف شده است، ازسال 85 با اجرای طرح‌های تأمین مسکن شهری در استان فارس تا کنون تعداد 4 هزار 716 واحد به اتمام رسیده و تعداد یک هزار و 37 واحد در دست اقدام می‌باشد و مجموعاً تعداد 5 هزار 849 واحد یا به اتمام رسیده و یا در دست احداث است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی