[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

سرپرست هیئت بولینگ و بیلیارد : فارس قطب اصلی پاکت بیلیارد کشور است، روزنامه شیراز نوین

سرپرست هیئت بولینگ و بیلیارد و بولس: از 4نفر اول رنکینگ بیلیارد کشور 3 نفر از استان فارس هستند.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، فرهاد قشقایی سرپرست هیئت بولینگ و بیلیارد و بولس استان فارس با بیان اینکه با آغاز شیوع کرونا باشگاه‌های این رشته در فارس تعطیل شدند، گفت: در این برهه در اولین گام آموزش‌های مجازی خود را برای رشته‌های تحت‌نظر هیئت آغاز کردیم.
فرهاد قشقایی گفت: این آموزش‌ها از طرف هیئت و فدراسیون پیگیری شد و بعد از آن تجهیزات سخت افزاری هیئت مثل میز بیلیارد و پارچه‌های روی آن (ماهوت) ترمیم شدند.
بعد از این مرحله با رعایت موازین فاصله اجتماعی و در ساعت‌های مشخص، ورزشکاران پایه خود را در محل هیئت آموزش و تمرین دادیم.
وی به عملکرد این هیئت در سال 98 اشاره کرد و افزود: در پاکت بیلیارد جایگاه خود را حفظ و ارتقا دادیم، از 4 نفر اول رنکینگ بیلیارد کشور 3 نفر و از 8 نفر ابتدای رنکینگ 5 نفر از استان فارس هستند.
به همین نسبت بازیکنان استان فارس توانستند نسبت به سال قبل در مسابقات مختلف جایگاه‌های بهتری کسب کنند، در رشته اسنوکر بعد از هشت سال توسط امیر حسین باقر‌ فرد به فینال اسنوکر آزاد کشور رسیدیم.
اولین دوره رنکینگ پاکت بیلیارد زیر 19 سال را میزبانی کردیم تا در سطح ملی به پشتوانه‌سازی بپردازیم و در آن توسط سهند مشکل‌گشا به قهرمانی رسیدیم.
قشقایی خاطر نشان کرد: در پتانک فعالیت‌های چشمگیری انجام شد، کامل‌ترین و مجهزترین زمین‌های پتانک کشور با همکاری شهرداری منطقه 4 و آقای صالحی معاون وقت احداث شد که اولین دوره رنکینگ پتانک را میزبانی کردیم و در آن نیز به قهرمانی رسیدیم. رئیس هیئت بولینگ بیلیارد و بولس استان فارس تأکید کرد: اولویت ما در سال 99 سامان‌دهی باشگاه‌های استان در این رشته‌ها است و تلاش خواهیم کرد بولینگ‌مان را دوباره به جایگاه اصلی‌اش برسانیم و دربخش بانوان نیز برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای ‌انجام داده‌ایم تا بهترین اتفاقات را بسازیم.
فرهاد قشقایی که سرپرست رشته پاکت بیلیارد فدراسیون در کشور نیز می‌باشد در پایان با تشکر از تلاش و حمایت اداره کل ورزش و جوانان فارس، تصریح کرد: امیدواریم با همت این اداره کل شاهد افتتاح خانه بیلیارد استان که در مجموعه ورزشی شهدای والفجر قرار دارد باشیم و این مهم در ابتدای سال جاری شکل بگیرد که با توجه به تفویض اختیاری که فدراسیون در رشته پاکت بیلیارد به ما داده است در نظر داریم این مرکز را پایگاه اصلی پاکت بیلیارد کشور معرفی کنیم که خود باعث ترقی بیلیارد استان خواهد شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی