[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

آیت‌الله ایمانی‌: عده‌ای بدون توجه به تکلیف رهبری، به‌دنبال نفس خود می‌روند، روزنامه شیراز نوین

حضرت آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس در جمع معتکفان شهرک‌های غرب شیراز در مسجد جامع الغدیر با اشاره به انتخابات پیش رو در عرصه ریاست جمهوری گفت: امروز مشاهد می‌کنید که یک آقایی، افرادی و گروهی که دم از ولایت می‌زنند و خود را تابع رهبری و ولایت می‌دانند، زمانی که امامشان می‌گوید که مصلحت دین و دنیا اقتضا می‌کند که شما از عرصه انتخابات کنار بکشید و این را بر او تکلیف می‌کند، برای انتخابات ثبت‌نام می‌کند و می‌گوید که آقا فقط توصیه کردند!
 وی گفت: حکومتی که می‌خواستید را انجام دادید، لذتش را بردید، خوردید و اگر مسئله خدمت است؛ خدمت کردید و اکنون صاحب یک نظام می‌گوید شما دیگر تکلیفی ندارید، اما او می‌گوید که آقا نمی‌داند! و من می‌دانم! و تکلیف دارم! و این نشان از عدم مهار نفس است. 
آیت الله ایمانی خاطرنشان ساخت: جوانان در این اعتکاف مهار نفس را تمرین کنند. با دیدن حواشی ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری نگران شدم، رسانه چرا این‌ها را پخش می‌کند، ثبت‌ نام ریاست جمهوری بازار مکاره شده است و هر کسی با هر ظاهر و معلوماتی به خود اجازه داده تا برای ثبت‌ نام اقدام کند، دارید چه چیزی را معرفی می‌کنید؟ آیا این ها برای شما طبیعی و عادی است؟ اینها طراحی دشمن از طریق چند واسطه است که خودش هم نمی‌داند. انگلیس دارد این ها را تربیت می‌کند و این نفس سرکش است که می‌خواهد نظام را مسخره کند و این خوراک بیگانگان است تا ابهت کشوری را که در همه چیز نمونه است با نشان دادن چنین مسائلی بشکنند. 
وی افزود: آن فردی که ثبت نام کرده لابد می‌خواهد پای قضیه هم بایستد و مشکلاتی را به وجود بیاورد، او با برنامه آمده است تا مردم بینوا را از آرامش بیندازد. بگذارید مردم از دست ما راحت شوند و خودشان کار خودشان را انجام دهند و انتخابشان را کنند. 
امام جمعه شیراز خطاب به حاضران در مراسم با مهم برشمردن تلاش در راه احقاق حق گفت: باید بعد از اعتکاف نیز از آن مراقبت کرد و دشمن این چنین نیست که اگر به او ضربه زدی آرام یک گوشه بنشیند و طبق گفته قرآن از هر طریقی برای فریب ما اقدام می‌کند. در مقابل اکثریت کوشش کنید و مسیر خود را حفظ کنید که به یاری خدا اقلیت بر اکثریت غلبه می‌کند. هشیار کار خودتان باشید و بصیرت و بیداری سیاسی را از دست ندهید و فریب چپ و راست‌های بی‌نام و نشان و بانام و نشان و هرچه که هست را نخورید.
 نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن بیان اهمیت توجه به مصیبت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) گفت: مصیبت عظیمی که در زیارت عاشورا از آن یاد شده در یک نقطه متمرکز می‌شود و آن حجم عظیم مصیبت بر دوش حضرت زینب کبری(سلام‌الله علیه) است. یعنی آن مصیبتی که برای اهل زمین و آسمان سنگین است و دوبار در زیارت عاشورا تاکید شده که تحمل آن برای زمینیان و آسمانیان دشوار است، یک نفر تمام آن را به عهده می‌گیرد و آن حضرت زینب (سلام‌الله علیها) است که نیروی ایشان با نیروی جهان هستی برابری می‌کند. 
امام جمعه شیراز تصریح کرد: این نشانه همان وعده صبری است که این بانو به برادرش امام حسین (علیه‌السلام) داده است که صبر از دستم خسته می‌شود. این عظمت را کجا می‌توان دید که بزرگی عالم در یک بانو جمع شود؟ ایشان یک تنه بار دنیا را به دوش کشیدند. 
 آیت الله ایمانی اعتکاف را سنتی به جای مانده  از عصر و زمان پیامبر(ص) عنوان کرد و به بیان مشتقات اعتکاف در قرآن پرداخت و گفت: اعتکاف از ابداعات اسلام نیست و پیامبران گذشته نیز آن را انجام می‌دادند. وی افزود: در فقه شیعه حداقل اعتکاف سه روز است و معتکف حتماً باید روزه باشد؛ یعنی شرط اعتکاف روزه داشتن است و از بعضی چیزهایی که بر آنها حلال بوده خودشان را محروم کنند. امام جمعه شیراز حضور جوانان در مراسم معنوی اعتکاف را مهم ارزیابی کرده و گفت: وقتی جوانی به انتخاب خود به اعتکاف می‌آید و ریاضت می‌کشد در حقیقت مسیر او را انتخاب کرده است، نه این که جوان مسیر را انتخاب کرده باشد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی