[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

سقوط ایرلاین‌ها از اوج ، روزنامه شیراز نوین

بزرگترین و قدیمی‌ترین ایرلاین فعال در آمریکای لاتین تحت‌تأثیر شیوع گسترده و بحران پاندمی‌کرونا بالغ بر ۱۴۰۰ نفر از کارکنان و پرسنل خود را تعدیل نیرو می‌کند.
به گزارش ایسنا، لاتام ایرلاینز (LATAM Airlines) در شیلی به عنوان بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی فعال در منطقه آمریکای لاتین، به تازگی اعلام کرده است که به علت بحران‌های مالی به وجود آمده ناشی از شیوع گسترده و پاندمی‌ویروس خطرناک و مرگبار کرونا که به اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه از سوی دولت کشورهای مختلف و افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی و زمین‌گیر شدن تعداد بی‌شماری از هواپیماهای فعال در ایرلاین‌های مختلف در سراسر جهان منجر شده است، مجبور خواهد بود ۱۴۰۰ نفر از کارکنان و پرسنل خود را تعدیل نیرو کند.
روبرتو آلوو، مدیر ارشد اجرایی شرکت هواپیمایی فلان در این خصوص به گزارشگر رویترز خاطر نشان کرده است: بعد از بررسی‌های فراوان در یکی دو ماه گذشته متأسفانه به این نتیجه رسیده‌ایم که برای برون‌رفت از بحران مالی ناشی از پاندمی‌کرونا و جلوگیری از فروپاشی و ورشکستگی، چاره و راه حل دیگری به جز کاهش سایز و اندازه شرکت خود نخواهیم داشت.
شرکت هواپیمایی لاتام ایرلاینز نخستین آنلاین منطقه آمریکای جنوبی به شمار می‌رود که از تعدیل نیروی انسانی و اخراج پرسنل خود در بحبوحه پاندمی‌کرونا سخن گفته و خبر داده است.
این ایرلاین همچنین به علت بحران‌های مالی به وجود آمده از زمان شیوع گسترده ویروس کرونا، حقوق و دستمزد ۴۳ هزار نفر از کارکنان خود را به نصف رسانده است.
از دیگر ایرلاین‌های بزرگ این منطقه می‌توان به Azul SA ، Avianca و Gol Linhas Aereas اشاره کرد که از زمان شیوع این بیماری،  ۷۸ درصد از پرسنل خود را به مرخصی بدون حقوق فرستاده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی