[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

فرمانده سپاه فجر تأکید کرد: کارنامۀ فارس در دوران دفاع مقدس درخشان است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی‌سپاه فجر، سردار سید‌هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر با اعضای ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس دیدار کرد.
فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه دفاع مقدس مجموعه‌ای‌گرانبها از تجربیات و یک دائره‌المعارف جامع از حماسه‌آفرینی رزمندگان اسلام است، گفت: این مجموعه عظیم دارای پتانسیل بسیار بالایی برای تولید آثار فاخر هنری در حوزه‌های برنامه‌سازی، تألیف کتاب، فیلمسازی و مستندسازی است که باید بیش از پیش مورد توجه اصحاب هنر و رسانه قرار بگیرد.
وی خطاب به مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس، گفت: این استان یکی از استان‌های فعال با کارنامه‌ای‌درخشان در دوران دفاع مقدس است و لازم است حماسه‌آفرینی رزمندگان استان فارس در دوران دفاع مقدس بیش از پیش به جامعه جوان استان معرفی و سَبکِ زندگی سرداران شهید فارس به‌عنوان شهدای شاخص و الگوی زندگی برای نسل نوجوان و جوان تبیین شود.
سردار غیاثی با تأکید بر لزوم حفظ و بازسازی تصاویر شهدا و بازنشر هنری فرهنگ جهاد و شهادت در نقاط مختلف شهرها، گفت: در شهر شیراز و سایر شهرهای فارس زمینه برای فضاسازی شهری با موضوع دفاع مقدس مهیاست و مسئله اِلِمان سازی در حوزۀ دفاع مقدس  باید بیش از  گذشته مورد توجه مسئولان بنیاد و مدیران شهری قرار داشته باشد.
وی با اشاره به تحول ابزارهای اطلاع‌رسانی و سهولت ارتباطات و ارسال پیام‌های فرهنگی در عصر حاضر، گفت: در تولید آثار فرهنگی و هنری مرتبط با دفاع مقدس باید مولفۀ «فاخر بودن و مخاطب پسند بودن » بیش از پیش مورد توجه قرار داشته‌باشد و نباید در تولید آثار فرهنگی و هنری از جزئیات مهم چشم‌پوشی کرد.
فرمانده سپاه فجر با تأکید بر اینکه حفظ حقایق دفاع مقدس و جلوگیری از خدشه بر پیکره مفاهیم این رخداد مهم تاریخی رسالت مهم مسئولان بنیاد حفظ آثار است، گفت: گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس که پس از چهل سالگی انقلاب اسلامی‌شاهد آن هستیم بهترین فرصت برای معرفی و بازخوانی زوایای ناشناخته و کمتر دیده شده این رخداد برجسته است که توسط جوانان و تربیت شدگان مکتب انقلاب اسلامی ‌به‌عنوان نقطۀ عطفی در تاریخ یران اسلامی‌ثبت شده است.
وی با بیان اینکه مبانی « مدیریت جهادی و بسیجی» در دوران دفاع مقدس شکل گرفت، گفت: بدون شک یکی از عوامل مهم موفقیت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس مؤلفه مدیریت جهادی و بسیجی بود و امروز نیز راه حل مؤثر مشکلات جامعه و کشور بهره‌گیری از همین مؤلفه‌های مهم در سطوح مختلف اجرایی است.
سردار غیاثی با بیان اینکه شهدای دفاع مقدس نمونه‌های عینی جوانان مؤمن و انقلابی هستند، گفت: جامعه نوجوان و جوان کشور امروز به الگوهای جامع و کاملی برای سَبکِ زندگی ایرانی - اسلامی‌نیازمند است که بهترین نمونه و شاخص این نوع سَبکِ زندگی شهدای نوجوان و جوان دفاع مقدس هستند.
وی با بیان اینکه مجموعه خاطرات و حقایق دوران افتخارآمیز دفاع مقدس یک ثروت ملی برای کشور است، گفت: شکل‌گیری «فرهنگ جهاد، ایثار و و شهادت» بزرگ‌ترین و ارزشمندترین دستاورد دفاع مقدس است که بر معادلات ملی و بین المللی اثرگذار بوده و امروز این فرهنگ که برگرفته از مبانی حسینی و عاشورایی است مورد توجه و علاقه ملت‌های مظلوم جهان قرار دارد.
فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه مجموعه سپاه و بسیج فارس برای برگزاری باشکوه برنامه‌های مرتبط با چهلمین سالگرد دفاع مقدس آمادگی کامل دارد، گفت: تمام سازمان‌ها و نهادهای استان فارس نیز در یک بستر هدفمند باید آماده هم افزایی و تعامل با مسئولان این ستاد باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی