[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

بازگشایی حرم‌های‌مطهر به‌صورت مشروط ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در هفتاد و نهمین نشست ستاد مدیریت کرونای دانشگاه، از تبیین رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی پیرامون مراسم روز قدس و نماز عید سعید فطر در فارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران در شب‌های قدر، از مردم خواست تا با توجه به بازگشایی و ادامه فعالیت برخی از مراکز و مراسم‌ها، رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را در اولویت قرار دهند.
او با اشاره به مصوبه‌های نشست روز گذشته با رئیس‌جمهور افزود: با توجه به وضعیت کرونا در کشور، مراسم روز قدس در ۲۱۸ شهر در مصلای نماز جمعه با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار و تنها در تهران به صورت راهپیمایی با خودرو در مسیری مشخص انجام می‌شود.
دکتر لطفی ادامه داد: برگزاری نماز عید سعید فطر نیز در تمامی‌شهرهای کشور در محوطه و مکان‌های روباز به جز مصلای اصلی شهر و طبق شیوه نامه‌های بهداشتی کشوری برگزار می‌شود.
او درباره بازگشایی حرم‌های مطهر نیز توضیح داد: بر اساس تصمیم گیری ستاد کشوری بیماری کووید ۱۹، تنها تردد در صحن‌های حرم‌های مطهر مجاز می‌شود و مردم می‌توانند به مدت ۳ ساعت در صبح و ۳ ساعت در عصر به زیارت بروند.
رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه رستوران‌ها پس از ماه مبارک رمضان و دانشگاه‌ها از هفدهم خرداد سال جاری بازگشایی می‌شوند، یادآور شد: مسابقات ورزشی نیز در استادیوم‌ها بدون تماشاچی برگزار می‌شود.
دکتر لطفی در ادامه ضمن اعلام انجام هزار و ۲۴۰ مورد نمونه تست کرونا طی روز گذشته در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، افراد بستری و بهبودیافتگان بیماری کووید ۱۹ در استان، موارد مثبت و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس در استان پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی