[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

اتصال باراندازها به راه‌آهن فارس ، روزنامه شیراز نوین

 استاندار فارس در دیدار با وزیر دفاع گفت: مجموعه‌هایی همچون صنایع الکترونیک و آی‌.تی.ام سی توان‌ اجرای پروژه‌های ملی را دارند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی‌که در سفر خود به تهران همچون گذشته مسائل مختلف استان را در سطوح کلان و ملی دنبال می‌کند، در دیدار با مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی‌ایران موضوعات مختلف حوزه حمل‌و‌نقل ریلی استان فارس را بررسی کرد.
در این دیدار مقرر شد کمیته‌ای ‌طی دو هفته آینده پیشنهادات عملی جهت احداث چند پروژه بار‌انداز در مسیر فعلی راه‌آهن شیراز- اصفهان را بررسی کنند و پس از بررسی‌های لازم عملیات اجرایی این پروژه‌ها آغاز شود.
ایستگاه باربری خاک نسوز و سنگ معدنی آباده و بوانات و حمل بار پتروشیمی ‌از جمله این موارد است.
استاندار فارس معتقد است انتقال بار به وسیله قطارموجب استفاده بهینه ازسرمایه‌گذاری انجام شده چند هزار میلیاردی راه آهن شیراز-  اصفهان و همچنین  برگشت سرمایه درمدت زمان کوتاه‌تر و  وسود‌آوری راه‌آهن خواهد شد
کاهش تصادفات، کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی،  حفظ محیط‌زیست و کاهش هزینه حمل و نقل نیز از دیگر نکات مثبتی است که از نظر وی توسعه حمل و نقل ریلی در پی دارد. تصمیم‌گیری درباره احداث ایستگاه مسافری و باری مرودشت از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار مطرح و مقرر شد کلنگ‌زنی آن درکمترین زمان انجام شود.
 انجام مطالعات برقی کردن راه آهن شیراز - اصفهان، قطار سریع السیر شیراز - اصفهان و شیراز - مشهد نیز در دیدار استاندار فارس و مدیرعامل راه آهن کشور مطرح شد.
راه‌اندازی قطارهای حومه‌ای ‌در مسیرهای مختلف از دیگر مطالبات نماینده عالی دولت در استان فارس بود که بر اساس درخواست وی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن کشور نیز موافقت کرد پس از  تأمین واگن‌های مناسب،  قطار حومه‌ای ‌شیراز، صدرا، مرودشت و پاسارگاد راه‌اندازی شود.
راه‌اندازی قطارهای حومه‌ای‌ دیگری در مسیرهایی همچون شیراز و سپیدان، شیراز و سروستان و کوار در آینده‌ای ‌نزدیک در دستور کار قرار می‌گیرد.
 در اولویت قرار گرفتن قطعه یک و دو راه آهن شیراز  
بوشهر و  بحث و بررسی درباره ایستگاه‌های باری راه‌آهن اقلید به یزد نیز از دیگر موضوعاتی بود که دکتر رحیمی‌در دیدار خود با سعید رسولی به آنها پرداخت. استاندار فارس در ادامه پیگیری موضوعات حوزه حمل و نقل استان با امیر سرتیپ حاتمی‌، وزیر دفاع نیز دیدار کرد.
در این دیدار تأمین سهم الشرکه شرکت قرارگاه خاتم الاوصیا  در پروژه آزاد راه شیراز - اصفهان مورد بحث قرارگرفت که با وعده مساعد وزیر دفاع مقرر شد اعتبار مورد نیاز برای تسریع در پیشرفت این پروژه در دستور کار قرار گیرد.
 دکتر رحیمی‌در این دیدار همچنین به ظرفیت‌های صنایع الکترونیک شیراز و شرکت آی.تی.ام.سی اشاره کرد و گفت: بی‌تردید این دو مجموعه علمی‌ و دانش‌بنیان قادر به اجرا پروژه‌های ملی و تأمین نیازهای این پروژه‌ها خواهند بود بنابراین تقاضا می‌کنیم چنین پروژه‌هایی به سمت این دو شرکت هدایت شوند.
به با اعتقاد به اینکه این اقدام  زمینه ایجاد اشتغال و پایداری فعالیت در این مجموعه‌ها را فراهم می‌کند، افزود: ارجاع پروژه‌های بزرگ ملی در زمینه برق و مخابرات و itc به شرکت صنایع الکترونیک و Itmc شیراز باعث حفظ و ارتقاء جایگاه شیراز در زمینه برق،  الکترونیک و مخابرات خواهد شد.
پتانسیل‌های بی‌شمار ارتش و مجموعه‌های نظامی‌استان و لزوم تقویت امکانات رفاهی لازم برای آنها از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس در این دیدار بر آن تأکید کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی