[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

وزیر کسب ‌وکار انگلیس: واکسن کووید-۱۹ تا ماه سپتامبربه بازار می‌آید، روزنامه شیراز نوین

انگلیس قصد دارد در صورت موفقیت‌آمیز بودن تمامی‌ مراحل آزمایش بالینی، تا ماه سپتامبر سال جاری، برای ۳۰ میلیون انگلیسی واکسن «کووید-۱۹» تولید کند.
به گزارش ایسنا و به نقل از اسکای‌نیوز، «آلوک شارما» وزیر کسب‌وکار انگلیس به تازگی در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که این کشور تا ماه سپتامبر سال جاری واکسن کووید-۱۹ را آماده خواهد کرد.
وی گفت: دانشگاه آکسفورد در یافتن دارویی مؤثر برای بیماری کووید-۱۹ به خوبی در حال پیشرفت است.
«شارما» با اشاره به اینکه برای غلبه بر این بیماری باید یک واکسن ایمن تولید کنیم، اعلام کرد: دولت انگلیس تاکنون بیش از یک چهارم یک میلیارد پوند برای توسعه واکسن کووید-۱۹ هزینه کرده است.
وی اظهار کرد: ماه گذشته من انتخاب یک کارگروه جدید برای تولید واکسن کووید-۱۹ را به همگان اعلام کردم و حال مفتخرم که بگویم دانشمندان ما با سرعت در حال تولید واکسنی هستند که کروناویروس را شکست خواهد داد.
«شارما» اضافه کرد: تمامی‌مراحل بالینی واکسن کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد به خوبی در حال پیشروی است.
وی در ادامه صحبت‌های خود به کار تحقیقاتی محققان کالج سلطنتی لندن هم اشاره کرد و افزود: محققان این دانشگاه هم پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند و قرار است واکسن ساخت آن‌ها در اواسط ماه ژوئن سال جاری به مرحله آزمایش بالینی برسد. تاکنون دولت انگلیس ۴۷ میلیون پوند برای واکسن‌های ساخت دانشگاه آکسفورد و کالج سلطنتی لندن سرمایه‌گذاری کرده است و جدیدا برای کمک به تسریع کار آن‌ها، ۸۴ میلیون پوند دیگر هم بودجه جدید به توسعه واکسن اختصاص داده است.
«شارما» ادامه داد: این بودجه جدید به تولید انبوه واکسن دانشگاه آکسفورد کمک خواهد کرد و در صورت موفقیت‌آمیز بودن آزمایش‌های بالینی، مردم انگلیس به زودی در برابر کروناویروس واکسینه خواهند شد. شرکت داروسازی « آسترازنکا» (AstraZeneca) با دانشگاه آکسفورد همکاری خواهد کرد تا ۳۰ میلیون دوز از واکسن کووید-۱۹ این دانشگاه را تا سپتامبر سال جاری به تولید برساند.
البته توافق آکسفورد و این شرکت تولید مجموعاً ۱۰۰ میلیون دوز است. بنا به اعلام این وزیر دولت انگلیس، برای نخستین بار خود انگلیس به این واکسن دسترسی پیدا خواهد کرد، ولی قرار است واکسن با هزینه‌ای پایین، در اختیار کشورهای در حال توسعه هم قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی