[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

بنیاد نخبگان فارس از سه فرهنگور سرآمد استان تقدیر می‌کند، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: این بنیاد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مراسم تکریم از سه نفر از سرآمدان حوزه فرهنگ، هنر و ادب این خطه را برگزار خواهد کرد.
این بنیاد شنبه در مطلب ارسالی از قول دکتر حبیب شریف افزود:‌آیین تکریم این فرهنگوران شامل ابوتراب خسروی، غلامرضا ذوالانواری، مسعود شناسا چهارم اردیبهشت 96 در تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس در شیراز برگزار خواهد شد.
وی گفت: ‌بنیاد نخبگان، ابوتراب خسروی نویسنده رمان‌های تاثیرگذار و برنده مدال درجه یک هنری، غلامرضا ذوالانواری کارآفرین و هنرور برجسته فرش دستباف و پدرگبه جهان با چندین نشان ملی و بین‌المللی و مسعود شناسا نوازنده شهیر و چیره دست سنتور را شایسته تقدیر دانسته است. 
آیین تکریم سه هنرور فرهیخته فارس، دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه 1396 از ساعت 16 الی 20 در تالار حافظ شیراز برگزار خواهد شد. 
رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: یکی از اهداف بنیاد ملی نخبگان، شناسایی، هدایت استعدادهای برتر، نخبه‌شناسی، نخبه پروری و نخبه‌گماری و پس از آن، الگوسازی و تکریم از نخبگان، سرآمدان و مشاهیر است. شریف گفت: بر اساس سند راهبردی کشور در امور نخبگان، نخبه فردی باهوش، خلاق، متخصص و اثرگذار در جامعه است و بر اساس همین سند، تکریم از نخبگان و الگوسازی از آنان نیز تأکید شده است. رئیس بنیاد نخبگان استان فارس افزود: هدف از تکریم، توسعه و ترویج فرهنگ تکریم، شناسایی اثرگذاری علمی، فرهنگی، ادبی و هنری نخبگان و سرآمدان، شناسایی رموز موفقیت آنها، زمینه‌سازی حضور هر چه بیشتر این افراد در جامعه برای اثرگذاری بیشتر، معرفی مشاهیر ایرانی در سطوح ملی و بین‌المللی و بالاخره الگوسازی شیوه زندگی علمی و فرهنگی این عزیزان است.
رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: برای تکریم نخبگان و سرآمدان، این بنیاد در دی ماه و اسفند ماه سال 95 نیز با همکاری دانشگاه‌های شیراز و علوم پزشکی شیراز و مرکز ISC، مراسم تکریم ملی از پدر پیوند کبد ایران دکتر سید علی ملک حسینی، تکریم از چهار استاد برگزیده شیمی کشور دکتر فیروزآبادی، دکتر ایرانپور و دکتر شرقی و دکتر افسانه صفوی و تکریم از دانشمندان یک درصد برتر کشور را برگزار کرد.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی