[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

سرریز فاضلاب صدرا به دو شهرک پایین‌دستی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران شورا شهر شیراز:
مشکل سرریز فاضلاب به شهرک‌های جوادیه و پردیس تعیین تکلیف می‌شود

 دکتر نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی‌شهر شیراز به منظور بررسی مشکل سر ریز فاضلاب شهر صدرا به شهرک‌های جوادیه و پردیس، با حضور دکتر اسماعیلی شهردار منطقه شش، مهندس بهروزی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز و یاوران شورا از این شهرک‌ها و محل سرریز فاضلاب مربوطه بازدید کرد. نواب قائدی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه راهی شدن سرریز فاضلاب شهر صدرا به سمت چشمه‌ها و باغات تنگه قره‌پیری در شمال‌غرب شیراز مشکلات عدیده‌ای ‌از جمله آلودگی آب قنات‌ها، چشمه‌ها، بوی تعفن، آلودگی محیط‌زیست و ... را برای شهرک‌های جوادیه و پردیس ایجاد کرده است، گفت: ضروری است برای رفع این مشکل تعیین تکلیف شود تا ساکنان شهرک‌های جوادیه، پردیس، آرین و حتی خود شیراز از خطرات ناشی از فاضلاب در امان باشند. وی با اعلام اینکه شورا و شهرداری آمادگی همکاری در جهت رفع این مشکل را دارند، گفت: مقرر شد شهرداری منطقه با همکاری اداره آبفای شیراز برای جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی، مبادرت به لوله‌گذاری آب‌های سطحی در محدوده شهرک پردیس نماید. 
قائدی یادآور شد: طبق قول مساعد اداره آبفا شیراز، این عملیات لوله‌گذاری به نحوی انجام می‌شود که تا حد ممکن از تداخل آب فاضلاب با آب قنات‌ها جلوگیری کند. عضو شورای شهر و ناظر‌شورا در شهرداری منطقه شش با اعلام اینکه طبق توافقات به‌عمل آمده با اداره آبفای شیراز، تصفیه‌خانه شهر صدرا نیز در سال جاری  ‌راه‌اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: وظیفه داریم دغدغه و نگرانی به حق شهروندان را پیگیری و در جهت رفع آن تلاش نماییم.
قائدی با بیان اینکه راه‌اندازی این تصفیه‌خانه کمک شایانی به حفظ سلامتی شهروندان خواهد کرد، از همکاری شرکت آب و فاضلاب شیراز، شهرداری منطقه و یاوران شورا قدردانی کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی