[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

هجمه قاچاق به خط تولید ، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
سردار سرتیپ حبیبی فرمانده پلیس فارس گسترش کالای قاچاق را ضربه مهلکی بر پیکره اقتصاد و اشتغال کشور ارزیابی کرد و گفت: با اجرای طرح ویژه مبارزه با قاچاق کالا در سطح استان، 21 دستگاه از انواع خودرو حامل کالای قاچاق توقیف، 25 متهم دستگیر و 117 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق کشف شد. این مقام ارشد پلیس به تشکیل 393 پرونده کالای قاچاق در سال جاری اشاره کرد و گفت: در این مدت 334 دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق توقیف، 470 میلیارد ریال کالای قاچاق کشف و 396 متهم تحویل مراجع قضائی شده است.
فرمانده انتظامی‌استان فارس گفت: میزان کشفیات مواد‌مخدر توسط پلیس فارس 14 درصد نسبت به مدت مشابه در سال قبل افزایش داشته است. سردار سرتیپ رهام‌‌بخش حبیبی ظهر دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات پلیس در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 9 تن انواع مواد مخدر در سطح استان کشف و ضبط شد و در این رابطه یک هزار و 440 متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.
وی با اشاره به مقابله همیشگی پلیس با سوداگران مرگ گفت: در روزهای اخیرشماری از افرادی که در شیراز اقدام به تهیه و توزیع ماده مخدر شیشه کرده بودند دستگیر شده و از آنها بیش از ۵۰ کیلوگرم انواع موادمخدر کشف گردید. در پی دستگیری این باند شاهد کمبود مواد مخدر در میان خرده فروشان شدیم و با عملیات‌های اطلاعاتی محموله 88 کیلوگرمی‌که از کرمان به سمت فارس می‌آمد کشف شد. سردار حبیبی برقراری نظم و امنیت عمومی‌در جامعه را در دستور کار همیشگی پلیس ارزیابی کرد و گفت: پلیس با اراذل و اوباش و کسانی که بخواهند به هر نحوی امنیت جامعه را مختل کنند، با اقتدار و بر‌اساس قانون برخورد می‌کند.
فرمانده انتظامی‌استان فارس با هشدار به قانون شکنان و هنجارگریزان گفت: در این راستا 34 نفر اراذل و اوباش که با اقدامات خود موجب ایجاد ناامنی و مزاحمت در جامعه را پدید آورده بودند توسط مأموران انتظامی ‌شناسایی و دستگیر شده و از آنها مقادیری اسلحه سرد و گرم کشف و ضبط شد. این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: در پی وقوع سرقت‌هایی که از منازل و خودرو شهروندان توسط مجرمان حرفه‌ای ‌و سابقه‌دار در سطح شهرستان شیراز در ماه‌های اخیر انجام شده بود این پرونده‌ها در دستور کار کارآگاهان ویژه پلیس آگاهی قرار گرفت و 8 باند از سارقان حرفه‌ای‌طی یک ماه اخیر بازداشت شدند که متهمان تا کنون به بیش از 270 فقره انواع سرقت از جمله سرقت از خودرو، منزل، موبایل، سرقت از اماکن دولتی و خصوصی اقرار کردند که ارزش ریالی این سرقت‌ها بالغ بر ۸۳ میلیارد ریال برآورد شده و اقلام مورد سرقت توسط پلیس فارس به صاحبان آنان عودت داده شد.
سردار حبیبی  در ادامه به عملیات‌های ویژه پلیس فارس در زمینه کشف کالاهای قاچاق اشاره کرد و گفت: 117 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق طی روزهای اخیر در سطح استان فارس کشف شده است. وی گسترش کالای قاچاق را ضربه مهلکی بر پیکره اقتصاد و اشتغال کشور ارزیابی کرد و گفت: با اجرای طرح ویژه مبارزه با قاچاق کالا در سطح استان، 21 دستگاه از انواع خودرو حامل کالای قاچاق توقیف، 25متهم دستگیر و 117 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق کشف شد. این مقام ارشد پلیس به تشکیل 393 پرونده کالای قاچاق در سال جاری اشاره کرد و گفت: در این مدت 334 دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق توقیف، 470 میلیارد ریال کالای قاچاق کشف و 396متهم تحویل مراجع قضائی شده است.
فرمانده انتظامی‌استان فارس با ابراز تأسف از ناآگاهی برخی از شهروندان که در دام گروه‌های فیشینگ گرفتار می‌شوند، گفت: در شرایط حاضر فضای مجازی به فضای حقیقی بدل شده و علی‌‌رغم هشدارهای مکرر پلیس متأسفانه شاهد هستیم که شماری از مردم از این فضا متحمل آسیب‌های مختلف می‌شوند. سردار حبیبی با اعلام خبر دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌‌ای ‌پلیس‌نما که در فضای مجازی به فعالیت می‌پرداخت، خاطر نشان کرد: باند کلاهبرداری در فضای مجازی شامل چهار نفر که در شیراز اقدام به فیشینگ می‌‎کردند دستگیر شده و مال‌باختگان به مراجع انتظامی ‌برای احراز هویت کلاهبرداران فراخوانده شده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی