[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

عزیزی منتخب شیراز و زرقان: اسناد بالادستی عشایر را باید در حد عظمت این جامعه بزرگ دید، روزنامه شیراز نوین

منتخب مردم شریف شیراز و زرقان در مجلس یازدهم معتقد است که در برنامه‌ها و اسناد بالادستی مربوط به عشایر، باید آنها را در حد عظمت این جامعه بزرگ ببینیم.
 ابراهیم عزیزی در دیدار صمیمی ‌با معتمدین عشایر و ایلات  شهرستان شیراز، تقویت و رشد کمی‌و کیفی سازمان عشایر را یک اولویت جدی دانست و اظهار داشت: منتخبان مردم در مجلس یازدهم در این خصوص عزم و اراده‌ای‌جدی دارند.
او با بیان اینکه نمایندگی عشایر شجاع، مؤمن، متدین و قهرمان یک افتخار برای منتخبان مجلس محسوب می‌شود، افزود: امروز باید توجه ویژه‌ای‌ به حوزه عشایر در سند پیشران داشته باشیم و اسناد بالادستی فرصت‌های خوبی در این راستا ایجاد کرده است اما در حوزه اجرا نتوانسته تحقق بخش اهداف و نیازهای عشایر باشد. 
منتخب شیراز و زرقان در مجلس یازدهم با بیان اینکه در اسناد بالادستی و برنامه‌ها باید حوزه عشایر را به اندازه عظمت عشایر ببینیم، خاطرنشان کرد: پیگیری برنامه جامع خدمات فرهنگی عشایر یک ضرورت دیگر است و باید تلاش کرد یک برنامه مدون، منظم و اجرایی را در این خصوص دنبال کنیم. 
عزیزی تأکید کرد: شورای عشایر کشور و استان باید با یک نگاه کاربردی مسائل را دنبال کند و در این راستا ضرورت تقویت شورای عشایر احساس می‌شود و می‌توان آن را یک فرصت خوب قلمداد کرد.
او همچنین گفت: سند توسعه گردشگری و بوم‌گردی عشایر نیز یک فرصت بی‌نظیر برای ایجاد اشتغال است اما متأسفانه مغفول مانده است. 
منتخب مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه اراضی مرتعی عشایر به ویژه اراضی مورد اختلاف عشایر و روستاها باید هرچه زودتر تعیین تکلیف شود، افزود: اجرای قانون حمایت از توسعه و اشتغال پایدار جامعه عشایر باید به صورت جدی دنبال شود و در این راستا نمایندگان عزم جدی دارند.
عزیزی در پایان نیز تأکید کرد: نمایندگان مجلس وکیل مردم هستند و ولایتی بر آنها ندارند لذا وکالت را قبول کرده‌اند تا خدمتی به آنها بکنند. حل مشکلات مجتمع‌های آب‌رسانی عشایر، چاه‌های آب، راه‌ها دسترسی و ... از جمله مسائلی بود که عزیزی در این نشست خواستار حل و فصل آن با یک نگاه منطقی و هوشمندانه شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی