[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

مردم فاصله اجتماعی را جدی بگیرند، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
 رشد کرونا با ابتلای 126 نفر در روز 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی 126 مورد جدید ابتلا به کروناویروس در استان فارس خبر داد. به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» گفت: از یک هزار و 634 نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تخصصی کووید19 استان، 126 مورد مثبت شناسایی شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به پنج هزار نفر رسیده است. او افزود: متأسفانه دو نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این دو مورد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به 100 نفر رسیده است.
معاون بهداشت دانشگاه با تفکیک موارد فوتی استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از شروع تاکنون، گفت: از این تعداد 63 مورد مربوط به شیراز، 9 مورد مرودشت، 3 مورد آباده، اقلید و کازرون هر کدام 2 مورد، رستم، داراب، پاسارگاد، زرقان، ارسنجان، سروستان، نی‌ریز و بیضا هر کدام یک نفر بوده و مابقی جان‌باختگان نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های استان است.
دکتر همتی بیان کرد: آمار جان‌باختگان بر اثر کروناویروس در استان، 59درصد به مردان و 41درصد به زنان اختصاص دارد و میانگین سنی جان‌باختگان نیز 65 سال است.
او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را چهار هزار و 102 نفر اعلام کرد.
معاون بهداشت دانشگاه تأکید کرد: روند ابتلا به بیماری کووید19 در استان فارس رو به افزایش است و مردم باید برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و قطع زنجیره‌های انتقال این بیماری، در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی، فاصله مناسب در روابط اجتماعی و استفاده از ماسک در زمان خروج از خانه را جدی بگیرند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی