[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

تولید ماسک شفاف مجهز به نور مافوق بنفش برای پاکسازی ، روزنامه شیراز نوین

یک شرکت چینی تولید کننده گجت‌های پوشیدنی مشغول توسعه ماسک شفافی است که داخل آن با چراغ‌های مجهز به نور مافوق بنفش پاکسازی می‌شود و عمر آن طولانی‌تر است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تک کرانچ، شرکت Huami در چین استارت آتی است که گجت‌های پوشیدنی شیائومی ‌و همچنین دستبندهای سلامتی مخصوص خود را با برند Amazfit تولید می‌کند. باتوجه به شیوع ویروس کرونا، این شرکت مشغول توسعه یک ماسک پلاستیکی شفاف است که دارای چراغ‌های نور مافوق بنفش است و پس از اتصال به منبع برق می‌تواند فیلترها را در ۱۰ دقیقه پاکسازی کند.
این چراغ‌ها فقط داخل ماسک را پاکسازی می‌کنند و کاربران باید بخش بیرونی را خودشان تمیز کنند. ماسک مذکور Aeri نام دارد و دارای فیلترهای قابل تعویض است. 
اگر این طرح اولیه به طور واقعی تولید شود، هر فیلتر آن به مدت یک ماه قابل استفاده است که نسبت عمر متوسط ماسک‌های بهداشتی بسیار بالاتر است. 
همچنین طراحی ماژولی این ماسک سبب شده تا افزودنی‌های شخصی‌سازی شده مانند یک فن برای تنفس بهتر به آن افزوده شود. ماسک Aeri با این تصور که استفاده از ماسک‌های بهداشتی استفاده از فناوری‌های شناسایی صورت را مختل می‌کند، طراحی شده است. البته شرکت‌های مختلف مشغول ارتقای قابلیت‌های بیومتریک هستند تابه تحلیل ویژگی‌های دیگر صورت مانند قرنیه و نوک بینی منجر شوند. با این وجود شرکت تولیدکننده ادعا می‌کند، Aeri هنوز هم برای بازار جذاب خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی