[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

سخنگوی وزارت بهداشت: افزایش شمار مبتلایان کرونا به ۱۲۴۶۰۳ نفر ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با شناسایی ۲۱۱۱ مورد جدید کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان این بیماری در کشور به ۱۲۴۶۰۳ نفر رسید.
به گزارش ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور گفت: از ۲۹ تا امروز۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲هزار و ۱۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.
وی با بیان این که حداکثر ۲۰ درصد موارد جدید کرونا از موارد بستری در بیمارستان‌ها هستند، تأکید کرد: از بین مبتلایان جدید، ۴۲۴ مورد بستری و یک هزار و ۶۸۷ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. وی افزود: به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۷هزار و ۱۱۹ نفر رسید.
به گفته وی، خوشبختانه تا کنون ۹۷ هزار و ۱۷۳ نفر از بیماران نیز بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.
وی گفت:  ۲۶۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت‌مراقبت قرار دارند.
به گفته جهانپور، تا کنون ۷۱۶ هزار و ۱۷۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان یک مورد فوتی گزارش شده است.
وی تأکید کرد: وضعیت استان خوزستان همچنان قرمز است، اما با توجه به اقدامات مناسب انجام شده و اعمال محدودیت‌ها، امیدواریم ظرف هفت تا ۱۰ روز آینده گزارش‌های مثبتی در این استان داشته‌باشیم.
جهانپور افزود: سایر استان‌ها و از جمله استان‌هایی که قبلاً هشدار اعلام شده بود، به دنبال اقدامات مناسب انجام شده وضعیت نسبتاً پایداری دارند. طبیعتاً تداوم این روند مستلزم استمرار در رعایت موازین بهداشت فردی و اجتماعی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.
وی با اشاره به در پیش بودن تعطیلات عید فطر نیز گفت: لازم است مردم در همه استان‌ها سفر را از برنامه خود خارج کنند و امیدواریم در این روزهای تعطیل ترددهای غیرضرور نداشته‌باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی