[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

بعضی هنوز کرونا را باور ندارند، روزنامه شیراز نوین

«سید حسین کوثری»گفت: کوتاهیِ یکی از ماست، ویروس کرونا که شوخی‌بردار نیست، مشکلات فراوانی را برای من، خانواده و کادر درمان رقم زد و پول‌های زیادی را بر باد داد.
به گزارش «شیرازه»، «سید حسین کوثری»، مدیر روابط عمومی‌سازمان صمت فارس از جمله افراد پُرتلاشی می‌باشد که به همراه همکارانش در این سازمان به صورت شبانه‌روز پیگیر ملزومات مورد نیاز مردم و اقلام  بهداشتی در مبارزه با بیماری کرونا بوده و با وجود رعایت اصول بهداشتی اما با شوخی گرفتن برخی‌ها در مقابله با این بیماری اسیر آن شد که البته با درایت رئیس سازمان، پیگیری‌های معاون پشتیبانی و همراهی علوم پزشکی به موقع از درگیری بیشتر در تست کرونا متوجه خطر شد و سرانجام با حمایت‌های عاشقانه خانواده، دوستان و تلاش کادر درمان بر این ویروس جهانی پیروز شد. وی در گفت‌وگو با خبرنگار «شیرازه»می‌گوید: امروز نتیجه سومین تست کرونا را گرفتم، «الحمدالله »منفی بود، نمی‌دانم من او را شکست دادم یا او من را؛ من که به هر زحمتی سعی کردم نفس بکشم یا او که به راحتی راه تنفس من را بست، من که بعد از 15روز هنوز از خانه خارج نشده‌ام یا او که من را 15 روز اسیر و خانه‌نشین کرد؛ من که سعی کردم در دوران قرنطینه دیگران را آلوده نکنم یا او که از طریق دیگران به من منتقل شد، من که خانه او را خراب کردم یا او که چندین روز بدون اجازه با من زندگی کرد. او که چند روزی به رایگان با من و در کنار من زندگی کرد یا من که صدها هزار تومان هزینه و صدها ساعت زمان صرف رفتنش کردم، او که ناخوانده با یکی آمد یا من که با کمک صد‌ها عاشق بیرونش کردیم؛ به چه قیمتی این اجازه ممکن شد، اگر او جایی برای ماندن و ویران کردن می‌خواست پس چرا من یا تو همدستش شدیم؟ کوثری که از جانبازان  می‌باشد و به دیابت نیز مبتلا شده، می‌افزاید: در این راه پُرمشقت شاید من رعایت نکردم، شاید هم تو! کوتاهی از یکی از ماست، سهل‌انگاری و شوخی گرفتن با ویروس که شوخی بردار نیست. این ویروس مشکلات فراوانی را برای من، خانواده و کادر درمان رقم زد و پول‌های زیادی را بر باد داد. دیروز من اسیر کوچکترین موجود جهان شدم و شاید فردا نوبت تو باشد. چرا اندکی تفکر نکنیم، چرا با بی‌توجهی و شوخی گرفتن با خودخواهی زندگی خود و دیگران را تحت‌تأثیر قرار دهیم و آن را سخت و پُرمشقت کنیم. من که درطول دوران خدمت، لحظه‌ای ‌به مرخصی نرفتم، امروز 15روزی می‌شود که برای یک لحظه هم از منزل بیرون نیامده ام.
آنان که خواسته یا نا خواسته بیماری را به دیگران منتقل می‌کنند، از دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی استفاده نمی‌کنند، باید بدانند که این ویروس شوخی‌بردار نیست، عاقلان خطر آن را باور دارند، افرادی مانند کادر درمان که برای سلامتی جامعه تلاش می‌کنند قطعاً درک بیشتری از صحبت‌های من خواهند داشت. وی ادامه می‌دهد: بیاییم با رعایت کردن نکات بهداشتی، کارگران را از کار بی‌کار و اقتصاد خانواده‌ها را فلج نکنیم تا شاید زندگی عادی را به شهرمان بازگردانیم. نمی‌دانم کجا به این بیماری گرفتار شدم اما از پنجم اردیبهشت مبتلا و تحت معالجه قرار گرفتم و پس از درمان برای خدمت‌رسانی بر سر کار حاضر شدم. متأسفانه هنوز هستند افرادی که وجود بیماری را باور ندارند و می‌گویند کرونا کجا بود؟
من امروز نمی‌دانم که هر شخصی چطور در این روزهای کرونا زده مخارج خود و خانواده را تأمین می‌کند اما می‌دانم که چطور پول‌های زیادی را برای درمانم خرج کردم. واقعاً برای فردی که بی‌تقصیر و اشتباه وارد این مهلکه شده و مجبور است که در این اوضاع کرونایی حقوق ناچیز خود را صرف  هزینه‌های جانبی این بیماری کند، تأسف‌بار است. جدی نگرفتن با شوخی گرفتن دو مقوله جداست. چرا برخی واقعاً این بیماری را شوخی می‌گیرند و خطر آن را احساس نمی‌کنند؟ آن‌ها اگر می‌دانستند که با هر مبتلا تا چه اندازه اقتصاد کشور ضربه می‌خورد، قطعاً آن را جدی‌تر می‌گرفتند.کاش برای افرادی که این بیماری مهلک را جدی نمی‌گیرند، مجازاتی در نظر گرفته می‌شد چرا که معضلات آن نه تنها گریبانگیر یک فرد  بلکه گریبان گیر یک خانواده و یک کشور می‌شود. پس، بهتر اینست به زندگی عادی خود ادامه دهیم اما با رعایت پروتکل‌هایی که در نظرگرفته شده است.
رئیس سازمان، معاونان و کارمندان سازمان ما با همراهی، همدلی مردم و مسئولان از ابتدای شیوع این ویروس منحوس شب و روز در تلاش هستند که در کارگاه‌ها و کارخانه‌ها تولید و توزیع ماسک، دستکش، الکل و غیره به طور مداوم تولید شود، تاهیچ کمبودی احساس نشود لذا جا دارد که هر یک از شهروندان عزیز از این لوازم  به درستی استفاده کرده و زیاده‌روی نکنند.
آن‌ها نباید بگذارند که سرمایه‌ها و انرژی‌هایی که صرف تهیه این اقلام بهداشتی شده به هدر رود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی