[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

۵ دلیل برای این که صبح‌ها زنجبیل بخوریم، روزنامه شیراز نوین

زنجبیل ازجمله طعم دهنده‌های نوشیدنی چای به حساب می‌آید. کارشناسان تغذیه و سلامت، مصرف زنجبیل را به دلایل پزشکی متعددی توصیه می‌کنند ازجمله اینکه می‌توان با افزودن زنجبیل به صبحانه، روز خود را تغییر داد. صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی است و افزودن زنجبیل که سرشار از مواد مغذی است، این وعده غذایی را سالم‌تر می‌کند. ازجمله دلایلی که به مصرف زنجبیل در هنگام صبح توصیه می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- کمک به کاهش وزن
زنجبیل به کنترل اشتها کمک می‌کند. هر روز صبح با مصرف زنجبیل احساس نیاز به خوردن کمتر می‌شود. بهترین روش مصرف زنجبیل به منظور کاهش وزن، جوشانده زنجبیل یا آب زنجبیل است. 
2- حفظ سلامت مو و پوست
مصرف مرتب آب زنجبیل هرروز صبح به حفظ سلامت پوست و مو کمک کرده چراکه آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین‌های موجود در آن برای پوست و مو مفیدند. 
3- بهبود سلامت روده‌ها
با مصرف زنجبیل بیشتر اختلالات گوارشی برطرف می‌شود. افزودن این گیاه خوراکی به وعده صبحانه سیستم گوارشی را تقویت می‌کند.
4- کاهش التهاب
زنجبیل به دلیل داشتن خواص ضدالتهابی نیز شناخته شده است. مصرف مرتب زنجبیل هنگام صبح در طولانی مدت به کاهش التهاب منجر می‌شود.
5- کنترل سطح کلسترول
زنجبیل همچنین سطح کلسترول بد خون را کنترل می‌کند. افزایش سطح کلسترول بد خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را افزایش می‌دهد و برای سلامت قلب زیان‌آور است. با مصرف این چاشنی خوراکی می‌توان سطح کلسترول بد خون را کاهش داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی