[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

ضد آفتاب خانگی بسازید، روزنامه شیراز نوین

همیشه لازم نیست تا به مواد آرایشی پول‌های هنگفت دهید، بعضی وقت‌ها با استفاده از مواد طبیعی و خانگی می‌توان آن‌ها را تهیه کرد. این بار با با روغن نارگیل ضد آفتاب طبیعی درست کنید! به گزارش بهداشت نیوز، همیشه لازم نیست تا به مواد آرایشی پول‌های هنگفت دهید، بعضی وقت‌ها با استفاده از مواد طبیعی و خانگی می‌توان آن‌ها را تهیه کرد. این بار با با روغن نارگیل ضد آفتاب طبیعی درست کنید. یکی از لوازم‌های آرایشی که همه افراد باید استفاده کنند ضد‌آفتاب است که بهتر است که از ضد‌آفتاب طبیعی استفاده شود. نارگیل خواص بسیاری برای پوست دارد که یکی از خواص بی‌نظیر آن خاصیت ضد‌آفتابی آن برای پوست می‌باشد. پس پیشنهاد می‌کنیم با روغن نارگیل ضد‌آفتاب طبیعی درست کنید.
ضد آفتاب طبیعی با نارگیل
- فنجان روغن بادام
- فنجان روغن نارگیل
- فنجان موم
2 قاشق غذاخوری زینک اکسید
برخی از این مواد را می‌توان به اختیار برای معطر شدن یا افزایش محافظت پوست در برابر آفتاب به این دستورالعمل اضافه کرد این مواد عبارتند از:
1 قاشق چایخوری روغن دانه قرمز تمشک
1 قاشق چایخوری روغن بذر هویج
1 قاشق چایخوری روغن ویتامین E
روغن‌های معطر مانند عصاره وانیل، اسطوخودوس یا دیگر عصاره‌های طبیعی که از بوی آن‌ها لذت می‌برید.
طرز تهیه:
مواد تشکیل دهنده را به جز اکسید‌زینک در یک ظرف شیشه‌ای دردار ترکیب کنید. در یک تابه یا قابلمه آب ریخته و آن را بر روی حرارت ملایم قرار دهید. شیشه را در داخل این آب در حال گرم شدن قرار داده تا مواد به خوبی با هم ترکیب شوند در این زمان می‌توانید گه‌گاهی شیشه را تکان داده یا محتویات درون آن را هم زده تا این کار به خوبی انجام شود. زمانی که همه مواد تشکیل‌دهنده به طور کامل ذوب شده بودند اکسید‌زینک را اضافه کرده و به خوبی هم بزنید تا این ماده کاملاً با مواد دیگر ترکیب شده و با هم زدن مواد به آرامی ‌سرد شوند.
اکنون شما می‌توانید این مواد را به مدت شش ماه در جای خشک و خنک یا یخچال نگهداری کرده و به عنوان یک ضد‌آفتاب طبیعی از آن استفاده کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی