[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

قصد دارم زیر ۳ دقیقه ۳۸ ثانیه بدوم، روزنامه شیراز نوین

مسلم نیادوست دارنده مدال برنز آسیا در  دوی نیمه استقامت کشورمان، درباره وضعیت تمریناتش در ایام قرنطینه اظهار کرد: وضعیت به علت شیوع ویروس کرونا تغییر کرده است و من در کوه اطراف شهرمان به دوندگی مشغول هستم. البته قرار است اماکن ورزشی از شنبه باز شود و  برای پیگیری تمریناتم به سالن بدنسازی می‌روم. امیدوارم شرایط ایده‌آل شود، چون زندگی مردم تحت‌الشعاع قرار گرفته و عرصه برای همه تنگ شده است. در حال حاضر سلامتی مردم از برگزاری مسابقات مهم‌تر و ارجحیت دارد.  
نیادوست درباره اینکه پیش‌بینی‌اش از تعداد کسب سهمیه المپیک توکیو گفت: اگر شرایط ایده‌آل شود دو و میدانی‌کاران توانایی کسب سهمیه المپیک دارند. به هر حال ورودی‌هایی که فدراسیون جهانی در نظر گرفته سخت است، اما از طریق رنکینگ شانس کسب ۴، ۵ سهمیه در دو و میدانی وجود دارد به شرطی که تدارکات خوب باشد. امیدوارم شرایط برای من به خوبی پیش برود تا بتوانم زیر ۳ دقیقه ۳۸ ثانیه بدوم و این درصورتی محقق می‌شود که مسابقات خوبی برایمان در نظر بگیرند.  
فدراسیون دو و میدانی بسته حمایتی برای ورزشکاران در نظر بگیرد 
او افزود: امیدوارم مسابقات  زودتر شروع شود تا با افتخارآفرینی دل مردم را شاد کنیم.  مبینی ۳، ۴ بار با من تماس گرفته و جویای برنامه‌هایم شده است، اما شرایط به وجود آمده به علت شیوع ویروس کرونا باعث شده که فدراسیون‌های ورزشی بودجه‌ای دریافت نکنند تا هزینه‌های ورزشکاران خود را تأمین کنند. همچنین طی صحبت‌هایی با مبینی پیشنهاد دادم که فدراسیون دو و میدانی در این شرایط بهتر است بسته حمایتی  برای ورزشکاران در نظر بگیرد تا امرار معاش کنند و بدون مشکلی تمرینات خود را پیش ببرند. به نظرم مبینی کار‌ها را خوب پیش می‌برد و وزارت ورزش باید بودجه‌ای در نظر بگیرد که رئیس جدید فدراسیون بتواند ادامه دهنده راه مبینی باشد.  
ملی‌پوش دو و میدانی درباره وضعیتش بیان کرد: به نظرم شرایط جسمانی‌ام بهتر از سال گذشته است و قرار بود در ۸ مسابقه شرکت کنم، اما از شانس من به دوران کرونا برخوردیم. البته این اتفاق را به فال نیک می‌گیرم، چون یک سال فرصت دارم تا برنامه‌ریزی خوبی برای مسابقات کنم. وضعیت دو و میدانی خوب نیست و پشتوانه‌ای وجود ندارد.
نیادوست بیان کرد: حدادی تاریخ‌سازی کرده و یک مدال در المپیک گرفته که این مدال  نسبت به همه مقام‌هایش ارزش دارد. به هر حال از ما گذشت و  فقط تا  بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ در سطح ملی دو و میدانی حضور خواهم داشت. البته نگران روزی هستم که تعداد دوندگان به تعداد انگشتان  دست هم نرسد.  

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی