[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

سرانه تخت بیمارستانی پایین است ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در دیداربا رئیس سازمان تأمین اجتماعی کشور خواستار احداث بیمارستان تأمین اجتماعی در شیراز به عنوان یک مطالبه جدی شد . همچنین دراین دیدار برتسریع انتقال کارخانه‌های سیمان و پشم شیشه در دستور کار تأمین اجتماعی تأکید شد. 
به گزارش شیراز نوین به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی‌در دیدار با مصطفی سالاری، رئیس سازمان تأمین اجتماعی کشور مسائل و موضوعات مربوط به این سازمان در استان فارس را مورد بحث و بررسی قرار داد.
دکتر رحیمی‌با اشاره به اینکه جمعیت فارس بنا به آخرین آمار قریب به پنج میلیون نفر است، افزود:  47درصد از این جمعیت (2.350.000 نفر ) تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد که با این توصیف استان فارس چهارمین استان کشور از حیث جمعیت بیمه‌ای است، که برای افزایش پوشش بیمه‌ای و همچنین تأمین آتیه و رفع دغدغه خاطر قشر مولد استان موضوعاتی باید مورد بررسی و توجه قرار گیرد.
وی  با اشاره به اینکه در استان پهناور فارس تنها یک بیمارستان متعلق به تأمین اجتماعی وجود دارد، عنوان کرد:  پایین بودن سرانه تخت بیمارستانی تأمین اجتماعی فارس به نسبت میانگین کشوری و قدمت زیاد تنها بیمارستان ملکی تأمین اجتماعی فارس، ارائه خدمات درمانی استان به بیمه‌شدگان استان‌های هم‌جوار،  احداث بیمارستان دوم تأمین اجتماعی در محل بزرگراه حسینی الهاشمی‌به عنوان یک مطالبه جدی مطرح است که تسریع در ساخت این بیمارستان با استفاده از منابع داخلی تأمین اجتماعی و اعتبارات دولتی مورد تأکید و توافق قرار گرفت.
نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین از مذاکره  درباره واگذاری بیمارستان‌های کازرون و اِوز به  سازمان تأمین اجتماعی  و قول رئیس این سازمان برای بررسی و تصمیم‌گیری در این زمینه خبر داد.
استاندار فارس در این دیدار به مذاکره درباره افرادی همچون‌ رانندگان حمل و نقل درون‌شهری و برون‌ شهری که از بیمه خویش فرما استفاده می‌کنند نیز پرداخت که مقرر شد مساعدت لازم برای تقسیط حق بیمه این افراد صورت گیرد.
دکتر رحیمی‌ همچنین از اتخاذ تصمیماتی در زمینه بیمه بیکاری،  افزایش خدمات بیمه‌ای ‌توسط تأمین اجتماعی انتقال کارخانه سیمان شیراز به خرامه و انتقال کارخانه پشم شیشه به منطقه ویژه اقتصادی و  موضوع بازنشستگان دارای شرایط سخت و زیان آور کاشی حافظ خبر داد و تأکید کرد این تصمیمات در جهت تسهیل امور بیمه شدگان، توسعه استان و خدمات‌رسانی بهتر به افراد تحت‌پوشش تأمین اجتماعی خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی