[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

نگاه به مسکن ملی اقتصادی نیست ، روزنامه شیراز نوین

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: نگاه ما به پروژه مسکن ملی نگاه اقتصادی نیست و صرفاً خانه‌دار شدن مردم ملاک است.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی فارس، دکتر محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در جلسه‌ای‌که به صورت ویدیو کنفرانس با مدیر کل راه و شهرسازی فارس و معاونان این مجموعه برگزار شد، افزود: 51400 واحد سهمیه استان فارس در طرح اقدام ملی تولید مسکن می‌باشد که از این تعداد 28 هزار واحد مربوط به شهر جدید صدرا ، 4800 واحد مربوط به باز‌آفرینی شهری و 6500 واحد شهرهای زیر 25 هزار نفر که به عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ‌می‌باشد.
وی خاطر نشان ساخت: با توافقی که با وزارت کشور انجام شده در خصوص اخذ پروانه‌های پروژه تولید مسکن ملی مقرر شده که 50 درصد تخفیف اعمال در خصوص دهک‌های 1 و 2 و 3 رایگان باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: واجدین شرایط مرحله اول ثبت‌نام باید در استان‌ها نمایی شود و متقاضیانی که مشکل ویرایشی دارند زمانی تعیین خواهد شد که مشکل خود را برطرف کنند و اطلاعاتشان را ویرایش نمایند.
در ادامه این جلسه مهندس زاهدی مدیر کل راه و شهرسازی فارس به ارائه گزارش در خصوص چگونگی تأمین زمین در شهرهای استان فارس پرداخت و افزود: زمین‌هایی که برای طرح اقدام ملی تولید مسکن وجود ندارد از طریق مذاکره با مالکین خصوصی یا ارگان‌ها و نهاد‌های دولتی وارد مذاکره شده‌ایم و تا حدودی در بعضی از شهرها مشکل مرتفع شده است.
وی اظهار داشت: هم اکنون 460 واحد در شیراز با ستاد فرمان اجرای حضرت امام در حال انعقاد قرارداد هستیم که زمین به آنها تحویل داده شده است و 4هکتار در شیراز نیز زمین مربوط به خود ستاد اجرایی فرمان امام می‌باشد که با دستگاه‌های خدمات‌رسان در حال رایزنی هستیم که مشکلات خدماتی این زمین را برطرف کنیم.
در این ارتباط ویدیو کنفرانسی با معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی مهندس حمیدی زاده معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی فارس نیز در خصوص عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌استان فارس توضیحاتی ارائه و راجع به مشکلات و موانع و قیمت ساخت و ساز برای ساخت طرح اقدام ملی تولید مسکن سوالاتی مطرح و دکتر محمود‌زاده نیز طبق قوانین و تجربه استان‌های دیگر به ارائه راهکار پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی